Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Soha nem használtam eddig...

Soha nem használtam eddig gyömbért, de most 20 dekányi benne volt a zöldség-gyümölcs dobozban, amit vettem. Mit készítsek belőle?

Figyelt kérdés

2021. máj. 4. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A gyömbér fűszernövény, ételek ízesítésére való. Süteményt is szoktak ízesíteni vele. Én nem nagyon használtam még, nézz utána a neten, mihez jó.
2021. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teát szoktam főzni gyömbérből, nagyon jó tisztító hatású.
2021. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyomber egy csomo mindenbe jo, csak kevesen hasznaljak ... meg a huslevesbe is mehet egy kis gyomber ... de sutikbe is illik.
2021. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kínai jellegű kajákba nagyon finom.


Ahogy a magyaros kajáknál hagymát dinsztelsz és pirospaprikával ízesíted, úgy a kínainál reszelt gyömbér-hagyma-fokhagyma kombót dinsztelsz, és szójaszósszal ízesíted.


Pl. sült tészta, vagy rizses kajákat is lehet így készíteni. Húscsíkokkal, aprított zöldségekkel.

2021. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyomber ... borsos-fanyar, egzotikus iz ... megbolonditja az etelt ... add hozza egy kis varatlansagot ... ugy mukodik mint a babaerlevel, a borokabogyo, vagy a szerecsen dio ... nem kellenek ezek, de ha belekerul az etelbe, az ad egy kis pluszt az egeszhez :)
2021. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még soha nem használtad, akkor gondolom ázsiai ételeket se főzöl. Ez esetben én simán húslevesbe raknék egy-két vastagabb szelettel, nagyon szépen kikerekíti az ízeket. Ilyenkor hámozni se kell, csak a szelet legyen ferde.


Szintén nem áll túl távol a magyaros ízléstől a gyömbéres csirkeragu. Gyakorlatilag csinálsz egy tejszínes-póréhagymás csirkét és finom reszelőn hozzá mehet a gyömbér.

2021. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket! Az ázsiai ételekhez meghoztátok a kedvem.
2021. máj. 4. 13:26
 8/9 anonim válasza:
100%

Ázsiai kaják sok ugy kezdődik h egy teáskanál reszelt gyömbér és ugyanennyi fokhagyma.. levesekbe is mehet de kevés. Immunerősitő hatása van. szoktam turmixolni egy ujhegynyit 1 liter vizbe és azt iszom. fel lehet önteni kicsi citromlével vagy szörppel h ne legyen olyan erős ize. le lehet szeletelni vékonyra, öntesz rá pár kanál mézet és néha bekapsz egy falatot. sütikbe is lehet tenni.

ird be gugliba h gyömbéres receptek. ha használod figyelj mert igen erős ize van

2021. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyobb adaggal "dolgozom", mert sok kell, nagy a család. Ekkora mennyiséghez 1 citrom (héja lereszelve, belseje összedarabolva), hozzá a lereszelt gyömbér, ráönteni kb. 20 dkg mézet, az egészet összeturmixolni. Bitang jó immunerősítő + a gyömbér a gyomornak is jó. Hónapok óta gyártom itthon, folyamatosan fogy, szinte mindenki imádja (én kevésbé, mert nekem nagyon csípős).
2021. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!