Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vágyom rá, de messze van mit...

Vágyom rá, de messze van mit évő legyek?

Figyelt kérdés
Néha csak úgy nézegetem a mekis kuponjaim és sírok. Valaki valami hasonló hamburgerhús receptet nem tud? Olyan isteni az Mcdonalds-os hamburger számomra, a többit egyáltalán nem tudom megenni.

#hamburger #McDonald's #Hajjakmegdemegenném
2021. jan. 24. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A mekis hús nem több, mint szín tiszta marhahús, amit sütés közben fűszereznek sóval és borssal. A trükk az, hogy ők adott zsírtartalmú húst használnak mindig, ami az étterembe fagyasztva, előformázva érkezik meg. Plusz egyszerre két oldalról sütik, bár ezt egy fedővel és egy koronggal otthon egész ügyesen le lehet utánozni.


Én már rengetegszer csináltam házilag, és a hús mindig nagyon közel állt ahhoz, amit az étteremben is kapsz. Ha érdekel, az Aldiban szoktam hozzá húst venni (helyi hentesnél frissen kapható, többször átdarált még jobb), amikből tetszőleges súlyú pogácsákat csinálok (nekem az 50g vált be), majd ezek mennek a fagyasztóba 4-6 órára. Utána egy forró serpenyőbe teszek 1-2 pogácsát, teszek rá némi súlyt, hogy ne ugorjon össze, és persze a fedővel is játszom kicsit. Sütési időt és hőfokot nem tudok mondani, mivel én kicsit ropogósra sütöm, de ezt pár alkalom után magadtól is kitapasztalod.

2021. jan. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen végre egy normális ember.
2021. jan. 25. 01:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 4-essel, csak én belekeverem a sót és a borsot a darált húsba és frissen sütöm ki. Csak amit nem használok fel, azt teszem fagyasztóba.
2021. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bele is lehet keverni, én azért nem szoktam, mert a só kicsit szárítja a húst, ami a mekis stílusú, vékony pogácsáknál már nem túl kellemes. Plusz ha sütés közben ízesíted, a borsnak is kicsit kellemesebb lesz az íze, és annyira nem szorítja háttérbe a marhát.
2021. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ma kipróbálom:)
2021. jan. 26. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Lidlben lehet kapni egy egész jó hamburger húst, Mcennedy a márkája. Felturbózva baconnel, sajttal, hagymával stb nagyon jó, még jobb is tud lenni a mekisnél. Persze darált húsból is meg lehet csinálni házilag, de ez a hús azért jó, mert már eleve tökéletes a fűszerezése és nagyon gyorsan elkészíthető.
2021. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ megkóstolom.
2021. febr. 2. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

De azt nem mondtad el, hogy a tiéd hogy sikerült?

2021. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!