Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A szárított csipkebogyónak...

A szárított csipkebogyónak milyen íze van? Meg lehet enni, vagy inkább csak teának jó?

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
eléggé ízetlen, inkább csak teának jó. (sok benne az apró magocska is)
2020. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettel meg hecsedli lekvart? Csipkebogyót sem magaban? Olyan fanyar, savanykas izu … termeszetesen eheto, de szaritva nem hinnem, hogy elvezetes.
2020. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet enni, amennyiben szereted ha olyan kemény valami hogy eltöri a fogad, és ha telimegy szőrrel a szád :D
2020. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan édeskés, kásás frissen.


Szárítva kb mint a pisztácia héja olyan állag.

2020. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teának, langyos vízben áztatva egy éjszakán át, másnap reggel leszűröd, jó kis c vitamin bomba reggel.
2020. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zoltandudas ***** válasza:
100%
Az érett csipkebogyóból rendkívül finom lekvárt lehet főzni, csak kicsit macerás: 1. szúrós a bokor, amiről leszeded. 2.A szemeknek célszerű levágni először a két végét egyenként, sokáig tart, utána megmosni és kicsit összezúzni.3. Vizet kell önteni rá, hogy ellepje kicsicsit; sokáig főzni, amig szétmállanak a bogyók. 4.Sűrű szűrőn átszűrni a főzetet, pl. géz-szerű textilen. De a géz hamar eltömődik, és ekkor passzírozó mozdulatokkal kényszerítsük át a géz-textil anyagon a nemes levet. Még az is lehet, hogy kétszer kell átszűrni, mert nagyon apró szilánkokat tartalmaz a főzet, és ettől meg kell szabadulni. 5. A szűrt főzetet lábosban főzzük tovább lassú tűzön,majdnem állalndó kevergetéssel, mert könnyen odaragad a lábos aljára.Lassan besűrűsödik a főzet és lekvár lesz belőle. A sűrű lekvár az igazi, a híg lekvár az nem igazán finom. Ekkor, még a tűzön tegyünk bele kristálycukrot izlés szerint,és még főzzük 1-2 percig, de ekkor már állandóan keverkessük, mert a cukor miatt szeret leragadni. Ebben a fázisban tenyünk bele egy kevés citromsav-port (ez csak izesítés miatt célszerű), és egy kis kávéskanál nátrium benzoát tartósító szert.Ez elhagyható, ha várhatóan hamar elfogy a lekvár. 6. A forró lekvárt levesszük a tűzről, és az előkészített, tiszta befőttes vegbe töltjük majdnem tele. Az üveg csavaros tetejét szorítsuk rá jó erősen, még amikor forró a lekvár, és fordítsuk az üveget tetővel lefelé, és így takarjuk be az egészet vastag takaróval, hogy sokáig tartsa a meleget. Ez azért kell, mert a forró lekvárban a baktériumok elpusztulnak, Így hagyjuk teljesen kihűlni. A fordított üvegbe nem tud levegő beszivárogni, és a kis légtérben az üvegben vákuum keletkezik, és az üveg tetejét szorosan tartja a légüres tér. Ezek után poLcra lehet tenni, és az illetéktelenek elől el kell zárni két lakattal, mert meg fogják dézsmálni, olyan finom. A lekvár bontatlan üvegben hónapokig eláll, amíg el nem fogy.
2020. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!