Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A boltban vehetek energiaitalt...

A boltban vehetek energiaitalt, ha 17éves vagyok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:29
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
csak hogy tisztázzak néhány tévhitet, a koffein 300 mg alatt gyerekekre is veszélytelen(én még nem láttam olyan e italt amelyikben ennél több volt) függőséget sem okoz, sőt ha vki sokáig issza gyengül a hatása(hozzászokik a szervezete és emelnie kell az adagot ugyenazért a hatásért)
2013. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Még soha meg nem kóstoltam, egyetlen márka „nedűjét” sem! Egyébiránt, sztem: minden ilyenféle löttynek hányás szaga van! Brrrr…! (Bocs’…) — Talán hülye vagyok…?
2013. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
NEM KÉRNEK SZEMÉLYIT ENERGIAITALHOZ!!!!! Fogjuk már ezt fel. Aki azt írja, hogy 18 év alatt nem adják ki, hatalmasat téved.
2013. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A B vitaminnak van büdös szaga, de csak azokban az italokban, amelyekbe valóban beleteszik és nem csak ráírják. Nekem tetszik egy új "energia" ital. WELL a neve és nem serkent, hanem nyugtat. Szuper!
2013. máj. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

Valamikor, úgy 20-25 éve, voltak még olyan helyek a városban (Budapestről vartyogok), ahol ú. n. turmix-italokat lehetett kapni. A legjobb ilyen hely a Marx-téren volt (ma: Nyugati tér a neve), éspedig a mai Alexandra könyváruház helyén (ha jól emlékszem)!

Ott az alap-ital a síma tej-turmix volt, de lehetett epres, szilvás, körtés, banános, stb. gyümölcsös tej-italt is kérni.(Figyelem! itt okvetlenül szükséges két megjegyzés:

1. a "tejitalt" itt nem úgy kell érteni, ahogyan a mai élelmiszer-ellátó áruházakban + egyebütt találhatjátok, hanem VALÓDI tehénből fejt, TÉNYLEGESEN 2,8% zsírtartalmú VALÓDI tejet kell érteni alatta!

2. a gyümölcsök is VALÓDIAK darabok voltak, amit előtted turmixoltak bele a tejbe! [a banán-turmix általában 1-2 darab, finoman érett banánnal kászült])

Folytatva.

Sőt, külön kívánságra még egy darab nyerstojást is beleütöttek, ha kedves voltál az eladó hölgyhöz...!

Egyébiránt mindengyik turmix isteni finom volt, de én a banánosat kedveltem leginkább, egy kis VALÓDI vanília-rúddal megspékelve...!

Én mondom: a nyerstojásos-banános-vaníliás-tejturmixnál nem volt, nem van és nem is lesz különb (értsd: jobb, hatékonyabb és egészségesebb) energiaital! Az KOMPLETT ENERGIA-BOMBA volt! 3,5 deciliter folyékony energia-bomba! 12 órára elegendő energiát adott!

Sztem, mindenki téved, aki azt hiszi, hogy a jelenlegi "energia-italok" közül bármelyik is versenyre kelhetne a fentebbi összeállítású nedűvel! Még a kanyarban sem volna, egyik sem, az tuti!


Dixi!

2013. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Szia! Én másodéves joghallgató vagyok az ELTÉ-n, jogot tanulok, tehát ismerem a jelenlegi szabályozást. A következő a helyzet: semmilyen törvény, rendelet vagy egyéb jogszabály nem tiltja jelenleg az energiaitalok árusítását 18 év alatti személyek részére. Nincs semmi olyan jogszabály, ami tiltaná ezt. Ez 100%. Ne hallgass a sok hülyére akik fentebb azt írták hogy nem vehetsz 18 év alatt energiaitalt, ez baromság. A sok nagyokosnak üzenném hogy ugyan mondják már meg ha ilyen okosak hogy melyik törvény, rendelet tiltja a 18 év alattiak energiaital-vásárlását? :D kíváncsian várom, ugyanis nincs ilyen jogszabály, ez tuti. A másik hasonló tévedés az, hogy pl. 18 év alattiaknak nem adhatnak ki óvszert, szexújságot stb... ez is egy iszonyat nagy baromság, ilyen törvény sincsen, nem tiltja jogszabály. 18 év alatt sem tilos a szex ugyebár, akkor meg miért ne vehetnél óvszert pl.? 2 dolgot nem vehetsz törvény szerint 18 év alatt: dohánytermékeket (cigi, szivar stb., az 1999. évi XLII. törvény értelmében) és alkoholtartalmú italokat. Minden egyéb terméket vehetsz a boltban 17 évesen is. Ha az eladó esetleg mégsem akarná kiadni neked az energiaitalt, óvszert, Playboy-t stb. akkor (kulturált hangnemben!) mondd meg neki hogy ne szórakozzon veled, különben panaszt teszel ellene a fogyasztóvédelmi hatóságnál. Mindazonáltal az energiaitalok bizonyítottan károsak az egészségre, csak mértékkel fogyaszd őket, különben az egészséged fogja bánni. Remélem tudtam segíteni! :)
2013. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Sztem akkor tudtál volna IGAZÁN segíteni neki, ha valami EGÉSZSÉGESEBB, a szervezetben JOBBAN HASZNOSULÓ, valamint FINOMABB és ÍZLETESEBB italneműt tudtál volna neki ajánlani...!
2013. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Nem minősítést kért arról, hogy milyen ha energiaitalt iszik, hanem egy szimpla kérdést tett fel, amire elég lenne egy "Igen" vagy egy "Többnyire" válasz.
2013. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

A NÉVTELENÜL írogatóra reagálva:

Ő szerinte tehát, ha a 17 éves kérdező azt firtatta volna itt, hogy: Leugorhat-e a Szabadság-híd turulmadaráról?, akkor "válaszként" ELEGENDŐ LENNE az a két alternatíva, hogy: Igen/Nem?! NEM VOLNA ELEGENDŐ!


És szerintem a feltett kérdésben sem elegendő!


Az energia-italok ugyanis:

1. a fiatal szervezet számára felesleges (vagy éppen nem is kívánatos) mindenféle gynús adalékanyagokkal készülnek, tehát: NEM EGÉSZSÉGESEK!

2. mivel többnyire az 1. pont szerinti(ismeretlen, vagy "megfelelőnek" álcázott, ámde leginkább veszélyes) adalékanyagokkal (is) készülnek, ezért NEM HASZNOSULNAK MEGEFELELŐEN A FIATAL SZERVEZETBEN!

3. aligha olyan ízletesek és finomak (merthogy BÖDÖSEK!), mint a (valódi) TEJJEL és (valódi) GYÜMÖLCS hozzáadásával (sőt, esetleg még egy nyerstojással is "megbolondítva") készített, vagyis tehát: az egészséges (fiatal) szervezetben TÖKÉLETESEN HASZNOSULÓ - élettanilag nélkülözhetetlen ásványi anyagokkal és vitaminokkal teli - turmix-ital energia-bombák!



Dixi!

2013. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyébiránt, ha a NÉVTELENÜL írogató egyed a másodéves joghallgató az ELTE jogi karán (sztem ő az...), aki még egy nick-el (rejtek-név, művésznév stb.) sem kívánt itt minket megtisztelni, odáig jut majd, hogy még JOGI DIPLOMÁT IS FOG KAPNI ott, akkor KONTRASZELEKTÍV az egyetemi oktatásunk! Egy joghallgatónak ugyanis azzal is tisztában kell lennie (TUDNIA KELL!), hogy a jogi tanulmányok éppenhogy az emberi szándékok és cselekvés-késztetések, ill. tényleges cselekvések MINŐSÍTÉSÉRŐL (is) szólnak!

Az a "joghallgató", aki előtt ez nem világos, mi több: NEM IS GONDOLJA, hogy ez lesz majd a feladata, az HAGYJA ABBA (még időben...) A JOGI TANULMÁNYAIT, és menjen SZERZETESNEK!


Dixi!

2013. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!