Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A boltban vehetek energiaitalt...

A boltban vehetek energiaitalt, ha 17éves vagyok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen, az nem korhatáros. Kisebb boltokban egyébként kiadnak kb. mindent. (Nem mintha felbujtanálak, bár arra az egy évre már mindegy...:D)
2013. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. :)
2013. máj. 28. 22:37
 3/22 anonim ***** válasza:
3%

Energia italokra is van korhatár ám. Igaz hogy nem mindegyikre, mert ha olyat vesz amibe nincs koffein csak ilyen vitaminok azok persze nem korhatárosak, de például a monster, a hell, a redbull és társai korhatáros termékek.

Az igaz hogy sokan nem foglalkoznak ezzel, mert nem tudnak róla, vagy gondolják úgy sem buknak le. Csak a szomszédom már megszívta mert egy 14 évesnek adott el egy redbullt és egyből lecsaptak rá a NAV-osok. A boltját nem zárták be miatta, de megbírságolták, már nem tudom mennyire. És hiába nézett utána a dolgoknak, hiába beszélt 3 ügyvéddel erről, mindenhol, meg mindenki azt mondja hogy jogosan büntették meg, és ne vigye az ügyet a bíróságra meg ne kérje a fellebbezést mert teljesen felesleges.

Persze sokan eladják ezeket, de van ahol figyelnek erre.

2013. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Én 18 évre emelném, a sok kölyök nyakalja literszám, aztán meg bekattan tőle. Ha meg kimegy a hatása szétesnek.
2013. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
18 a korhatár, de egyik haveromtól kérték a személyit, és kiadták neki 17 éves létére.
2013. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Én is úgy tudtam, 18 a korhatár. Tőlem eddig mindig elkérték a személyit hozzá. (igaz tescoban óvszerhez is kérik, szóval nem 100%, hogy törvényileg is így van)
2013. máj. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
81%

Én úgy tudom, az energiaitalhoz nem kell 18 évesnek lenni.

Az óvszerhez meg főleg nem, gratulálok a tesco dolgozónak, mert az óvszert pont a terhesség és betegségek megelőzésének érdekében nem rakták 18-as korhatárba.


Más érdekesség, hogy a síkosító és a gyerekpezsgő viszont 18-as korhatárral van belőve.

2013. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
37%
Az energiaitalok pont olyan felesleges dolgok mint a cigi és az alkohol. Nem old meg semmit, viszont tönkreteheti az életet. Minek kell feldobni a testet? Nélküle nem látni a sok szépet és jót? Nem lehet nevetni? Igaz történet:: nagyon szegény családból 2 fiú 16 és 17 éves lett. Vettek energiaitalt és az utcán szép lassan sétálgatva feltűnően tartva kezükben az energiaitalt, és azt hitték, hogy ők az ÁSZ-OK! No nem ettől lesznek nagyfiúk, ezt megsúgom! Ostobák. A szervezetüket építik le ezzel. Olyan jó lenne ha észhez térnének a fiatalok!!
2013. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%
Az energiaitalokra 18-as korhatár van! Persze ezt nagyon sokan nem tudják! A boltosok meg kiadják mert nincs benne alkohol stb, nem figyelnek rá, hogy már ez is korhatáros! Szóval vehetsz!
2013. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
94%

09:55

senki nem kérte, hogy elkezdjél itt prédikálni, gondolom te vagy az a fajta ember aki mindenkinek megmondja mit és hogyan kell csinálni, mert csak az a jó és helyes amit te gondolsz.


Mindenki azt csinál a testével amit akar.

2013. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!