Repont automata kapcsán boltban dolgozók tudtok erre válaszolni?
A zsákokat vagy dobozokat amikben az üvegeket illetve palackokat elviszi a kamion számozzák? Van egyedi számuk, tudja később a MOL MOHU hogy melyik zsák melyik üzletből érkezett?
Illetve hány naponta mennek értük elszállítani?
Az üveg hulladékot hogy lehet biztonságosan mozgatni, hiszen kicsire tört éles szilánkokról van szó?
A fénymásolt cimkék ügyében, itt jó lenne tudni, hogy például mi történik a szállítás után? A dobozt összenyomja a gép, a ráragasztott fénymásolt vonalkód is összegyűrődik. Mi lesz a szállítás után? Felteszik a fémet valami futószalagra, és megy valami zúzdába vagy égetőbe? Vagy mit csinálnak az összenyomott alu dobozokkal? Azért is érdekes, mert í ráragasztott papír conalkód is meg fog semmisülni, a kérdés az, hogy a folyamat során valahol észrevehetővé válik-e egyáltalán, hogy ott van.
És hogy derítik ki, ki tette rá. Még ha utalással is kérte a pénzt, az egyedi QR kódot is meg lehet adni rokonoknak, vagy van, hogy alapítványok, menhelyek is közzéteszik, és emberek ezt beolvasva dobálnak be dobozokat, így az alapítvány számlájára megy a pénz. Vagyis a QR kódhoz esetlegesen visszakeresett, átcimkézett vonalkódok se bizonyítják azt, hogy a QR kód tulajdonosa játszotta ki a rendszert, csak azt, hogy az ő számlájára érkezett az ebből származó pénz.
Ha meg utalványban kéri az ember, amit aztán a bolt kifizet, az életben nem jönnek rá, ki ragasztgatta át. És ezt is csak addig lehet cisnálni, amíg el nem fogynak a régi palackok és aludobozok. Vajon fog a MOHU foglalkozni azzal, hogy ezt elkezdje nyomozgatni, miközben hamarosan megszűnik magától is a probléma?
Na ezért is lenne jó tudni, mi lesz az automatákból való elszállítás után, engem is érdekel. Van pár régi palackom, megszabadulnék tőlük, de miért ne keressek belőle egy kis pénzt. Lehet, a hulladék feldolgozása során nem is látszik az átragasztás.
A kód ADDIG kell, amíg az automata beváltja, utána nincs jelentösége.
Amikor elszállítják, többé nem érdekes sem a kód, sem az, hogy melyik üzletböl kerüld oda. A feldolgozóhelyeken a müanyagot, üveget, aluminimumot különválasztják, és külön-külön feldolgozzák. A feldolgozás során mindegyik igen magas (több 100)fokra lesz melegítve, a papír egyszerüen elég, ami semmit sem számít az eljárás során.
Persze, én is úgy gondoltam, hogy megsemmisül a "bizonyíték". De ha az elszállítás helyét be lehet azonosítani, mert a zsákokat felcimkézik, akkor könnyebben visszakövethető, hogy melyik gép adatait kell lekérni ahhoz, hogy kiderüljön, kinek a QR kódjával lett sok "gyanús" palack vagy aludoboz visszaváltva. Ha viszont nincs a zsákokon megjelölve az elszállítás helye, akkor nem követhető vissza. Már ha egyáltalán vissza akarják követni.
még azt szeretném tudni, hogy amikor ezek a zsákok kibontásra kerülnek, és mennek megsemmisítésre a benne lévő dolgok, azt ember vagy gép végzi? Mert ha ember, akkor feltűnhet egy-egy összepréselésből kilátszó, kikandikáló papír fénymásolt vonalkód esetleg, amit a dolgozó jelenthet. Ha nem foglalkoznak ezzel, hanem a fémes zsákot csak kiborítják, öntik valahova, ami már viszi is az égetőbe, akkor nem fog feltűnni.
Nincs erről valami leírás, mármint a feldolgozás menetéről? Vagy videó, az mgé jobb lenne, látni, hogy mi történik az elszállítás után.
"mennek megsemmisítésre a benne lévő dolgok"
NEM MEGSEMMITÍTÉSRE kerülnek, hanem további feldolgozásra - a kettö nagyon nem ugyanaz.
És a szétválasztást géppel végzik.
Az esetleges papírdarabpk meg senkit nem érdekelnek.
Már most NAPI 5-6 millió visszaváltás történik. Az NAPI 250-300 millió Ft.
Az ipari mennyiségű tevékenység számos helyen kibukna, ha pl. speckó kinézetű vagy túl sok egyforma palackkal odaállsz a bekamerázott térbe és adod be az automatának.
Illetve üzem vagy logisztikai lánc is kell EU-n kívülről (ahol fokozottan ellenőrzik a határt kisebb méretű dolgokért, mint cigi vagy drog, nem kamionnyi alu/pet palackért, amivel már megéri bajlódni.
Párezer forintért ragasztgathatsz fél napig (ha van hozzá alapanyag és egyre kevésbé lesz), miközben az etnikai kisebbség ennek többszörösét lopja el automata kasszáknál vagy zsebre téve, stb.
Ő eltesz valamit akár egy önmagában több ezer Ft értékű dolgot és távozik, te meg ki vagy téve neki, hogy egész úton bárhol szúrópróbaszerűen megállítanak, az automatánál figyelnek, mert állnak mögötted, dolgozók jönnek-mennek, megakad a gép, stb.
Sok sikert...
Bekamerázott tér... szerintedvan erre egy ember, aki ezt figyeli egesz nap, es razoomol (ha tud vagy ha lehet) megnezni, hogy amit epp bedobsz, ragasztott vonalkodos-e vagy sem?
Kulonben is, nemsokara elfogynak a regi termekek, igy ez a kiskapu megszunik magatol.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!