Ha a Repont autómata összenyomhat mindent, akkor miért kell épp állapotban visszavinni a palackokat meg a dobozokat?
#11: Mert a nyersanyag értéke jóval kisebb, mint a betétdíj, plusz nem kevés költségük is van a feldolgozással.
2,5 forintért még a csövesek közül is nagyon kevesen gyűjtötték be az aludobozokat, a PET-nek pedig még ekkora értéke sincs. Igazából annak nyersanyagértéke valahol a 0 közelében van, ezért is szeretnek a gyártók abba csomagolni mindent. Ellenben a környezetvédelmi kár, amit az okoz, hogy szétdobálják meg a kommunális hulladékkal együtt exportálják szegényebb országokba, onnan meg az óceánba meg az ottani szemétégetőkbe mérhetetlen és már olyan globális mértéket öltött, hogy a felső-középosztálybeli rétegnek is visszanyal a fagyi (mikroműanyagok).
Az üveg más kérdés, az szinte korlátlanul újrahasznosítható, viszont költsége annak is van, ráadásul mivel nehéz és törékeny, nem túl közkedvelt, ráadásul balesetveszélyes. Képzeld el a Soundon vagy a Szigeten a sok részeg fiatalt aki mindent üvegből iszik, mennyi szilánk lenne és kerülne a Balatonba meg olyan helyekre, ahol még hónapok múlva is megvág valakit.
14. Tudtommal a teljes EU-ban előbb utóbb. De most nem hiszem, hogy bárki is átjön Szerbiából azért hogy leadjon pár nem visszaváltós palackot. Meg na bekerül egy-egy palack ami nem jó, nagy cucc, így meg kínlódjunk a visszaváltással a vásárló. Egyébként kiváncsi vagyok ezen visszaváltós palackok minőségére, ami jelenleg van régi fajta, az már akkor megnyomódik ha a utolsó adagot kiöntöm belőle...
Egyébként külföldön megtudták oldani, hogy összenyomva is átvegye. Csak itt nem lehet, bár a egész rendszer egy tragédia. Kis boltba járok, de át kell cipelni a városon a üres palackokat, mert csak a nagyobb boltok veszik át, falvakból is hozhatják át.
A betétdíj csak a fiataloknsk új. Nem tudom, mikor szünt meg nálunk (megszűnt teljesen?). Anno, a Lidl-ben még volt. Amikor megjelent az Aldi, háborogtunk, hogy muért nincs visszaváltás?
Az üveg palack többször is újra tölthető, illetve 100 %-ban felhasználható.
Az üvegeket évtizedeken át a oénztárban lehetett cserélni. Nagyobb helyeken volt rá külön ember.
Alapvetően ezzel a mistani rendszerrel csak a káoszos kivitelezés a baj.
"De most nem hiszem, hogy bárki is átjön Szerbiából azért hogy leadjon pár nem visszaváltós palackot."
Ember! Évekkel ezelőtt is volt már belőle sztori: [link]
Most akkor számolj térfogatot (általános iskolás matematika), hogy mennyi palack fér el egy 9 személyes kisbuszban normál méretben és mennyi összelapítva.
Illetve mennyire feltűnő, ha bizonyos, nem idén barnult, jellegzetes karakterű emberek rendszeresen járnak hatalmas zsákokkal.
Összelapítva mindkét esetben nagyságrendekkel kevesebb helyet foglal.
Mint minden más esetben is, ahol TÖBB MILLIÁRDOS CASHFLOW van, nem az a cél, hogy zéró legyen a csalás, hiszen ez nem is lehet cél, sőt, a határhaszon közgazdaságtani elmélete szerint kontraproduktív is lenne, ha többe kerülne a leves, mint a hús.
A cél az, hogy a nagyobb, szervezettebb, komolyabb túlkapásoknak elejét vegyék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!