Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az ország többi részén sem...

Az ország többi részén sem nagyon ülnek be a pénztárba a Tesco üzletekben? Miért éri meg ez nekik?

Figyelt kérdés
Korábban az egész családunk (6 család) jobban a tescoba járt vásárolni. Mióta nem ülnek be a pénztárba, inkább átpártoltunk a Lidl-hez. Miért éri meg ez a Tesco-nak, hogy például reggel max 10-en lézengtek a boltban, amíg ugyanabban a városban a Lidl-nél már boltnyitáskor sor van? Korán mentem én is vásárolni és meg voltam lepődve nagyon, hogy a Lidl-nél már sor állt fél 7-kor. Ez egy vidáki város, de a megyeszékhelyen se nagyon van rendes pénztár. Tudom, hogy az alkalmazottakon sokat tud spórolni, de szerintem nagyon sok vásárlót is veszít. Miért jó ez?

jún. 3. 09:34
 1/10 anonim válasza:
91%
Minek üljenek a pénztárakban, ha 10 vásárló van?
jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

A Lidl nem azért népszerűbb, mert ott van rendes pénztár, hanem valószínűleg azért, mert olcsóbb és jobbak a termékei. Főleg azok amik "saját márkás" termékek. Én is jobban szeretem a LIDL-t, meg az ALDI-t, mint a Tesco-t. A pénztár pedig pont nem érdekel.. Aki a rendes pénztár megléte miatt megy máshova az szimplán buta. (Bocsi..)



Mellesleg amikor sokan vannak akkor van több kassza a Tescoban is, de amikor kevés a vásárló akkor nyilván ott az önkiszolgáló és oldják meg azon.


Mi ennek az oka?


Munkaerős spórolás. Egy cég az egyik legtöbbet a munkaerőn tudja megtakarítani.



Egyébként Tescoban van ez az Appos-Csipogós Kiosk szerű rendszer aminél lecsipogod a terméket ami a kosaradba kerül és az önkiszolgálónál pedig a kütyüvel fogod és kifizeted. Elég egyszerű a használata és pakolni sem kell, meg gyorsan túl is vagy a fizetésen. Máshol ilyet még nem láttam. Bár tény, hogy sok embernek ez már meghaladja a tudását és azt, hogy használja.. de egy intelligensebb világban nagyon ötletes dolog lenne.. (szerintem)

jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Korábban sokan voltak a Tesco-ban is, szinte tele szokott lenni a parkoló. A kevés embert úgy értettem, hogy szerintem nagyon sokan átpártoltak inkább valamelyik másik üzlethez. Szerintem sokan választják inkább a rendes pénztárt, mint az önkiszolgáló részt.
jún. 3. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

"Az ország többi részén"

Mert te melyik részéről írsz?

jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a Lidl-ben kevesen vannak itt sem ülnek be,megy az önkiszolgáló kassza.
jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Lidl-ben mindig sor van, mert úgy nyitják/zárják a pénztárakat. De amúgy szerintem a Tesco népszerűsége sokat csökkent.
jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az ország nyugati részében lakom.


Szerintem is nagyon csökkent a Tesco-ban vásárlók száma emiatt, hogy ennyire az önkiszolgáló részt nyomatják.

jún. 3. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Egy szóval nem mondtam hogy emiatt. Ezt csak te képzelted bele. Az emberek 90%-kát nem zavarja.
jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Nevetséges amúgy ez a hiszti amit emiatt képesek vagytok levágni. A 14 éves fiam és a 70 éves anyám simán kezeli, nem tudok elképzelni valid kifogást hogy miért ne lehetne használni.
jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Én is kezelem 77 évesen. De ettől még lehet valaki más véleményen. Ha nem teszik valami, elmegyek egy másik üzletbe. És ha az nem tetszik, hogy az ajtón a kilincs nekem baloldalra esik, akkor azért megyek el.
jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!