Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Sok boltban miért kötelező a...

Sok boltban miért kötelező a kosár használata?

Figyelt kérdés
Van ahol rá is szólnak az emberre
2022. márc. 26. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha logikát akarok benne keresni talán azt mondanám, hogy így jobban szemmel lehet tartani a vásárlókat a biztonsági kamerákon. Tehát ha leveszel valamit a polcról azt látják, hogy utána a kosárba dobod, míg ha a kezedben viszed nehezebb rálátni hogy hová kerül a termék a polcról való levétele után.


Lehet hogy voltak már ezzel visszaélések hogy a kezedben összefogsz 3-4 terméket, és ha úgy is tartod magad előtt, belecsúszik a belső kabátzsebedbe, azt nehezebb kamerán kiszúrni.


Szerintem valami ilyesmi állhat emögött.


Engem meg az is felháborít hogy saját kosarat nem vihetek be sok helyre. Vagy bevásárlás során saját szatyorba pakolni aztán a pénztárnál meg úgy is kipakolom. De hát az ellenőrizhetőség miatt gondolom, mert hogy így valaki vihetne be "spéci" kosarakat is, aminek vannak rejtett zsebei vagy tudom is én. Félnek ezek a boltosok az ilyenektől.

2022. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

az 1. válaszhoz csatlakozva


Attól még hogy te személy szerint lehet hogy nem nézel ki gyanúsan, vagy olyannak aki ilyesmiket tenne, azért vannak bőven emberek, akik hát.. igen :D Tehát tudod te is mire gondolok. És őket így ellenőrizhetővé tenni nehezebb, ha csak rájuk vonatkoznának ezek a szabályok, ezért is terjeszthetik ezt ki mindenkire.

2022. márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol ezzel számolják a vásárlókat. Ki van mutatva, hogy ha van nálad kosár, többet vásárolsz. Ill. valóban a lopások ellen is talán számít valamit.
2022. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát persze !!! A pszichológiai húzás tényleg erről hallottam is...

Hogy ha kosárral vásárolsz akkor többet veszel!!!

Meg ha közben valami lágy zenét játszanak, meg - élelmiszerrel kapcsolatos termékek esetén - elhelyeznek elég piros, narancssárga színt, akkor is többet vásárolsz...


Ez mind trükk a befolyásolásra amikkel élnek a boltok hogy költsd a pénzed minél jobban.

2022. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Hogy egyszerűbben ki lehessenne szúrni a tolvajokat, ne kelljen a lopások ellen külön áruházi nyomozókat alkalmazni.
2022. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Talán ha nem olyan koszos retkes mocskos lenne a legtöbb helyen a kosár ami instant rettegést okoz a fertőzésektől, többen használnák.
júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!