Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A régi rendszerben azért...

A régi rendszerben azért értékelték jobbra az áruk minőségét az emberek mert kevés volt a választék? Vagy más volt a hozzáállásuk? Vagy az akkor régi dolgokhoz képest tényleg jobbnak tűnt?

Figyelt kérdés
felvágottak, húsipari termékek, sör, több dolognál is hasonlót tapasztaltam utólag visszaolvasva. nem éltem még akkor, így nem tudom
2019. márc. 6. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem volt ekkora választék, nem volt mihez viszonyítani.

Én a felvágottakat akkor sem ettem meg, és most sem. Húst akkor sem szívesen vettünk üzletben, inkább állatokat tartó rokonoktól hoztuk. Sörben ma is nagyon sok jó van. Nagyon sok minden rossz volt, aminél ma ezerszer jobb minőséget találsz, pl. instant kakaópor, puding, csokoládék.

Ami jobb volt nekem, az az üdítők. Nem iszom sokat, de azért összejövetelekkor jobban esik, mint a víz. De manapság fura ízük lett a sok édesítőktől. Az eredeti változatok sokkal finomabbak voltak.

Kenyér, kifli, péksüti, attól függ, hogy hol vetted. Sokszor mentünk közvetlenül a kenyérgyárba és ott vettük, az isteni volt. De ma is tök más egy Spar/Lidl/Tesco péksüti, mint egy igazi jó pékségben.

2019. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert akkor egy viszonylag jó minőség volt magas áron, ma pedig van minden féle, az emberek mégis csak az olcsó ócskaságot veszik.

Gondolj bele, ha ma mindenből drágábbat vennél, de jó minőséget, lecsökkenne az életszínvonalad, mert valamire nem tudnál költeni. Én pont ilyen ember vagyok, élelmiszerből, elektronikus eszközből a minőségit (de nem a legdrágábbat) veszem, cserébe pl. nincs autóm, ezen spórolok.

Az emberek nagy része ezzel szemben spórol az ételen (kenyér, 200ftos parizer, olcsó üdítő), hogy aztán villoghasson a kocsijával, amiből szintén csak a rossz minőséget tudja megvenni. Aztán ezek azok akik panaszkodnak hogy régebben minden jobb volt. Nem, a régi rendszerben minden rosszabb volt, már pusztán azért, mert nem volt hatékony a gazdaság.

2019. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Csúcstechnikával is direkt úgy gyártanak sokmindent, hogy pár év múlva szemét legyen. Jó példa erre, hogy ma már notebookokba, telefonokba, méginkább mobil hangszórókba, vezetékmentes fejhallgatókba azért van beleragasztva az akksi, hogy az akksik elkopása után a felhasználók dobják ki ezeket.
2019. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

Ez a fogyasztói társadalom. Lassan minden egyszer használatos. Példa, a 70-es évek végén vettem, fúrót, flexet, akkutöltőt. A mai napig használom őket. Ma ezeket úgy gyártják, max 4-5 év és vegyél másikat. Élelmiszernél nagy választék és nagyítóval kell közöttük minőséget keresni. Régen, kicsi volt a választék, de mondhatni, mind ehető volt.

Sör. Amik a kőbányai sörgyár mellett lehetett kapni olyan jót azóta sem ittam, pedig sokat megkóstoltam már. Literes csatos üvegben árulták.

2019. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A cuculista romantika az oka az egésznek.

Nagyon gyakori a tévhit, hogy régen a gépek jobbak voltak és ma már minden silány a fogyasztói társadalom szabályai miatt. Csak a választékot felejtik el nosztalgiázás közben és a minőségbeli különbségeket.

Ha ma veszel egy kínai fúrót húszezerért, az valószínűleg nem éri meg a tízéves kort. Ha viszont százezerért veszel minőséget, az ugyanúgy működni fog 40 év múlva is, mint a cuculista ősfúrógép. A különbég annyi, hogy az egyik 20 kiló és van 2 funkciója, a másik meg 10 kiló nagyobb teljesítménnyel és 15 funkcióval.

Mindig a kínai hulladékkal hasonlítják össze a régi monstrumokat, nem a minőségi termékekkel, mert arra meg nem akarnak költeni.

2019. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
ma 12:10 Ezek szerint, a makita is kínai vacak. Na meg a metabo is. Ezek nálam tönkre mentek. Bolgár flex meg még mindig szuperál.
2019. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem igaz. Abban a putri rendszerben nőttem fel és örülök, hogy a gyerekeimnek nem kell az akkori csodás termékekkel találkozni.

Ma sokkal jobb minőségű termékeket lehet kapni. Na, nem a multik által lenézett magyar és egyéb keleti piacra gyártott, hitvány szemetekre értem.

Hanem amit ugyanaz a multi, a nyugati piacra gyárt.

Ég és föld a különbség. Pont mint a komcsik éra minősége vs. mai minőség.

2019. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
Az élelmiszer akkor jó volt. Nem volt tele nyomva adalékokkal semmi. Most nem lehet sehol se venni jó lecsó kolbászt, virslit sem.
2019. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%

Kölnt Miskolccal? :D

Egy 1+ milliós nagyvárost, egy magyar szinten is rossz hírű, közepes méretű várossal, ahol semmilyen lehetőség nincs?

2019. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó vagyok, bocs, rossz helyre ment ez a válasz :D
2019. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!