A régi rendszerben azért értékelték jobbra az áruk
minőségét az emberek mert kevés volt a választék? Vagy
más volt a hozzáállásuk? Vagy az akkor régi dolgokhoz
képest tényleg jobbnak tűnt?
1/20 A kérdező kommentje:
azt is bele szerettem volna fogalmazni hogy napjainkból nosztalgiázva is megesik még hogy hangoztatják a régen jobb volt dolgot, példát hozva a sörre is hogy a régi kőbányai mennyivel másabb volt, közben felhomályosítottak hogy nagyon nem
2/20 anonim válasza:
Azért, mert tényleg sokkal minőségibbek voltak. Édesanyám mindig fel volt háborodva, hogy a sz*r gyári kínai cipő 3 hónap alatt tönkre megy, ezzel ellentétben a régi, minőségi cipő, csizma vagy igazából akármilyen ruhadarab akár több évig is bírta..
2019. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Mindkettő igaz. Van, ami tényleg jobb volt, de sok mindenben az általános színvonal sokkal alacsonyabb volt, mint a rendszerváltás után. Gondolj csak abba bele, hogy a LADA 1500 volt itthon a csúcsautó a nyolcvanas években.
2019. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Csak saját véleményem (a szocializmusban voltam gyerek, a rendszerváltáskor tinédzser), hogy nagyon régóta nem találok olyan finom kiflit, túróstáskát, lekváros levelet, virslit, zalait, debrecenit, ...stb., mint régen.
2019. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Régen jobb és tényleg jó minőségű árukat és élelmiszereket gyártottak. Ma azért nem jó minőségűeket gyártanak, mert mindenhol a pénz, a kinyerhető haszon határozza meg egy termék minőségét, ami azt jelenti, hogy például a húskonzervben a színhúst kiváltják olcsó szójababbal, sok szalonnával, és eladják drága hús termékként. És sajnos minden terméknél ezért silányabb a minőség, mint régen. Régen a jó minőség volt a fontos, és nem az eladott mennyiség. Az emberek inkább vártak egy termékre, hogy az jó minőségben elkészüljön, minthogy azonnal megvegyék, aztán hamar el is dobhatták a silány minőség miatt. Erre van egy magyar közmondás: "olcsó húsnak híg a leve." Azaz: túl olcsó termék nem biztos, hogy jó minőségű, de a nagyon drága lehet, hogy túl van árazva, lehet, hogy kevesebbet ér az áránál. Sajnos mindig át vagyunk verve valamilyen módon, amióta a kinyerhető profit határozza meg egy termék minőségét.
2019. márc. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem értékeltük jobban a minőséget, nem is tehettük volna, hiszen nem volt választék :)
Hogy egyes régebbi áruk miért voltak jobbak, az részben a gyártástechnológián múlott, részben a törvényi szabályozáson.
2019. márc. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
Régen az élelmiszerrel trükközők mentek a sittre olyan dolgokért, ami ma bevett gyakorlat.
2019. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
kevés volt választék,ép ezért más volt hozzálások is az embereknek,sokba is került néhány termék.
2019. márc. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
A használati cikkeknél bizony megkövetelték a minöséget az emberek. Miért?
Mert egy cipöt ha valaki meg vett sok évet ki kellett bírnia mert nem volt egyszerüen másik és az az egy cipö is a családok bevételéhez képest iszonyat drága volt. Maga shuszter sem volt mind sarkon, és akinél megvették ahhoz könnyen vissza is tudtak menni reklamálni. Egy jó shuszternek meg nem volt ideje és energiája elégedetlen reklamáló ügyfelekhez, ezért olyat készített ami jó és tartos.
Az élemiszernél meg nem voltak adalék anyagot, mindenki tudta, hogy kb mi is lehet az ételben benne. De eleve az emberek az ételeik nagyrészét maguk készítették.
Ahogy eljött az iparosodás, a termékek olcsobbak lehettek, és nehezebb volt a reklamáció, mert kitudja, hogy az a gyári termék honna jött. Ezért is kell felcimkézni a termékeket .
2019. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Elsősorban az elégedettség érzetét szerették volna fokozni. Annyira jó minden, hogy a nyugati, kapitalista szemére nincs szükséged....és tényleg sokszor nem is kellett, mert azt se tudtad, hogy van más, van jobb.
2019. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: