Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A cukor elhagyása tényleg...

A cukor elhagyása tényleg olyan jó hatással van a bőrre, vagy ezt is túlmisztifikálják?

Figyelt kérdés
Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?
2019. febr. 7. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem volt szep a borom, bar szebb mar mint evekkel ezelott, de a cukrot kb egy eve hagytam el es semmit nem valtoztatott rajta.
2019. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eszem cukrot és nincs gond a bőrömmel.

Korábban volt, de kiderült, hogy az a fogamzásgátlótól van. Abbahagytam és utána jó lett.

2019. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A cukornak nem sok köze van a bőrhöz, függetlenül attól, hogy nem egészséges.

A bőrproblémákra - amennyiben étkezéssel (emésztés!) függ össze és nem hormonális eredetű - a zsírok és az alkohol nem tesznek jót. (No meg a dohányzás)

2019. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
A cukorra hiába mondják hogy nem egészséges, a szervezetnek szüksége van rá. AZ sokall rosszabb a mesterséges édesítő.
2019. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem misztifikálják túl. Nekem rengeteget segített az ekcémámon és a bőröm általános állapotán is.
2019. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Valóban szüksége van a szervezetnek cukrokra, de nem hozzáadott cukorra. természetes módon is be lehet vinni amennyi szükséges, akkor is makk egészséges marad az ember, ha életében egy deka plusz és hozzáadott cukrot nem fogyaszt, ahogy régebben sem tette az ember. Én utálok mindent ami édes, legyen az desszert, csoki, bármi, semmilyen feldolgozott élelmiszert sem eszem (így rejtett formában sem viszem be), nem vagyok egészség-guru, ilyen az ízlésem, az anyatej volt anyám szerint az utolsó édes dolog, ami jó ízzel lecsúszott a torkomon. Így az én háztartásomban egy fél kiló nem fogy el egy évben, az is csak azért, mert pizzát például szoktam sütni és abba ugye az élesztő mellé kell. Teát, ilyesmit nem édesítek, így bármennyire is hihetetlen én évtizedek óta nem viszek be plusz cukrot, elmúltam 40 és makk egészséges vagyok, ha annyira kellene a szervezetnek, ahogy sokan állítják, már gondjaim lennének. Mondom, kell nyilván, de elég annyi bőven, amit natúr élelmiszerrel, gyümölccsel, egyébbel be lehet vinni. A szénhidrát már más tészta, az alap, de az rengeteg egészséges ételben, hüvelyesekben, zöldségekben, gabonákban is van dögivel. A bőrről így én nem tudok nyilatkozni, lévén amióta az eszemet tudom nem eszem cukrot és mindig is hibátlan bőröm volt, de ez inkább genetika lehet, anyutól örököltem, valószínű akkor is ilyen lenne, ha bérletem lenne a sarki cukrászdába. Baja senkinek nem lehet tőle, ha mérsékli,vagy amennyire lehetséges kiiktatja, pláne finomított formában, mert az aztán tényleg nem kell a szervezetnek, ki kell próbálni, aztán kiderül neked milyen változást hoz majd.
2019. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Igen, nálam jó hatással volt. A másik ilyen a tejtermékek (és a glutén) elhagyása, ezekkel is próbálkozhatsz.


A hozzáadott cukor teljesen felesleges, sőt, káros a szervezetnek, nem tudom, miért írták néhányan, hogy enni kell. Még a sportolóknak is, ha mondjuk energialöketet akarnak, bőven elég annyi cukor (gyümölcscukor) ami mondjuk a banánban vagy egy édesebb almában van.

2019. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!