Napi ezer forintból mit lehetne kihozni hogy jól is lakjak és sok kalória legyen benne?
"Szerintem egyértelműen oda van írva az 1. hsz-omban, hogy /kg, tehát minden árat kilóban mondtam."
Valóban, ezt figyelmen kívül hagytam.
Viszont két hete vettem a Lidlben 160 Ft-ért fél kilós durum pennét (Magyarországon).
"Ennél is sokkal olcsóbb viszont otthon gyúrni, ahogy írtam."
Ez a tojásos tésztákra igaz, de a durumra nem feltétlenül. A durumliszt ára 350 Ft/kg körül van.
A krumplival való összevetésnél azért figyelembe kell venni egy-két dolgot: a tészta a főzés során sok vizet vesz fel, fél kg tésztából készre főzve nagyjából egy kg lesz. A krumplinál viszont van egy veszteség a hámozásnál, és a főzés során nem vesz fel annyi vizet, tehát fél kg krumpli megfőzve sem sokkal több fél kilónál.
A tápanyagtartalommal kapcsolatban pedig ezt írják a durumtésztáról: Kalóriatartalma alacsonyabb, mint a hagyományos tésztáké. Vitaminokat, ásványi anyagokat és fehérjéket egyaránt tartalmaz, rosttartalmából adódóan viszonylag gyorsan távozik a szervezetből.
A durumtésztában nincs tojás, tehát nem csak a tojás adja a tápanyagtartalmat...
Nem tudom, hogy van-e közeledben Lidl de ott leszokták árazni a közeli / aznapi lejáratú dolgokat. (Hús, tejtermékek , felvágott stb). A hús miatt érdemes reggel menni. Van, hogy fél kiló darálthús 240 ft, 1 kg csirkemell 6-700 ft.
Az Aldiban ugyanígy van. De szerintem a Lidlben jobban megéri
Ezer forint ugyan nem sok, de jó dolgokat írtak az előző hozzászólók.
Konkrét kajákat nem tudom írni, mi 3-an vagyunk, 2 naponta főzök, de még egyszer sem számoltam ki, hogy az adott napi kaja mennyibe kerül.
Azt viszont hozzátenném, hogy a reggelid és vacsorád nem lett beleszámolva.Azért egy normális felvágott tényleg ott kezdődik, 1800-2000 Ft./kg, oké elég reggelire 10 dkg.De akkor még sem paradicsomot, sem paprikát, sem sajtot nem vettél, esetleg tejet, joghurtot.
Fagyasztani én nem szoktam ugyan készételt, mert sem a párom, sem a gyerek nem eszi meg, de a pulink megörül ha van maradék. :)
Pl. csináltam töltött csirkét valamelyik nap, másnap valahogy nem kívántuk, na azt hogy fagyasszam le?Sehogy.
Tegnap tökfőzeléket csináltam meg fasírtot, azt ebédeltünk tegnap és ma, vacsira meg temesvári sertésragut csinálok nokedlivel, ebédre is azt eszünk, vasárnap meg szarvasoldalast sütök, ami dettó nem fagyasztható, tehát vendégeket hívunk szerintem, mert az már luxus lenne a kutyának.
Meg csinálok szerintem valamilyen levest, még azt nem tudom.
Újságban láttam én is a tescos csirkecombot, de szerintem az a farrészes volt, azzal engem ki lehetne üldözni a házból.
(egyébként sem veszünk ott húst, mert szr.)
Hüvelyesek is jó ötlet, pl. szeretem a lencsét füstölt hússal, csak egy baj van: max. én eszem meg, egymagamra meg nehéz lenne két adagot megfőzni.
Szóval visszatérve a napi ezer forintra, kevés ha a reggelit és vacsit is nézzük, a gyümölcs szintúgy fontos.
Tésztához annyit hozzátennék, hogy egy csomag 500 grammos Gyermelyi tészta (az ami ehető), 450 Ft. körül van.
Na most, ha csak a felét csinálod meg, veszel sonkát, tejfölt mit tudom én mit, ott vagy, hogy min. ezer forint, hol a reggeli, hol a vacsi, esetleg napközbe gyümölcs?
De drukkolok, hogy sikerüljön.
Még első válaszoló vagyok ide. Tegnapi kajám egész napra:
Rántotta 10 tojásból, 300 gramm zöldbabbal, 300 gramm gombával, 120 gramm fél babkonzervből - 400 ft, 150 ft, 180 ft, 110 ft
Össz: 840 ft
"De hol lehet kapni 40 forintos tojást?" - A Sparban és S-es méretű. A többi hozzávaló is onnan van. Nem vagyok vegetáriánus, de attól még nem kötelező minden nap húst hússal enni. És ez úgy volt elég, hogy pár centi híján 2 méter magas, kb 95 kilós ember vagyok.
Nem tudom, miért szavazták le a 4. hozzászólót, a zab-rizs-zöldség-tojás igenis laktató (már akinek persze, ez egyéni). A párom a napi 2800 kcal-ját főleg ezekből viszi be, bár persze azért mást is eszik.
Ő is kijön napi 1000-ből, pedig sok nem annyira filléres ételt használ (kókuszzsír, holland kakaó, cukoralkoholok, liszt helyett sokszor szezám, bár az igen olcsó az 1000ft/kg-os árával, nem sokban veri az általunk néha használt tönkölyt, mert a kalóriát kell nézni, nem a kilónkénti árat. plusz tápanyagok terén is jobb). Szóval megoldható, ha az ember kedveli az olcsó zöldségeket, gabonákat, jól bírja a zsírt...etc.
A tojást mi 40-45-ért vesszük, szép, rendes méretű kiváló házi tojások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!