Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Halottam egy olyat hogy az...

Sajtopogi kérdése:

Halottam egy olyat hogy az éti csiga valojában utcai csiga most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés

2017. dec. 6. 15:01
 1/7 anonim válasza:
100%
Az éti csiga egy faj.Az utcai csigát nem ismerem.Legfeljebb valami , a fajnál magasabb rendszertani csoport lehetne,de szerintem nincs ilyen állattani kategória.De miért az Ételek,italok kategóriában kérdezed ezt?
2017. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, utcai. Ott szokott rohangálni előre -hátra.
2017. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Mármint úgy érted, hogy amit az étteremben eszel éti csiga (esetleg escargot) néven az ugyanaz a csiga-e amit az utcán találhatsz? Ez esetben a válasz igen.
2017. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az utcai alatt azt a közönséges csigát értetted, ami városokban, falukban, kertekben, járdán, kerítéseken, és úgy általában mindenhol megtalálható, és gyakorlatilag már mindenki látott egyet-kettőt életében. Igen, ő az éticsiga.
2017. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leesett, miért gondolja a kérdező, hogy az éti csiga más, mint a kerti, vagy utcai csiga.

Azt gondoltad, hogy éti-ételes csiga, az más, mint ami nem ehető? Fene gusztusa van, aki szereti (ez egyéni szoc. probléma, én nem tudnám megenni), de anno szedtünk és leadtuk, mert megvették a felvásárlók. Vitték a franciákhoz. :)

2017. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Amíg az utcán szalad, addig ő utcai csiga. Miután kifőzték és feltálalták, onnantól éti csiga. Amikor meg kikakálod, akkor kakaós csiga.
2017. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A nevét onnan kapta a magyarban, hogy ét(kezés)i célra alkalmas, tudomásom szerint Európában ez a legnagyobbra növő szárazföldi csiga. Régebben ugyan valóban a füves területekről szedték össze, de manapság már többnyire csigafarmokon tenyésztik tiszta körülmények között. A hasláb magas fehérje tartalmú izomzatból áll, így biológiailag magas tápértékű.
2017. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!