Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nyers /nem főzött/ és adalékme...

Nyers /nem főzött/ és adalékmentes gyümölcsfagyi receptet szeretnék kérni. Hogyan csináljam, hogy finom legyen?

Figyelt kérdés
A receptoldalak tele vannak főzött és agyontuningolt fagyireceptekkel. Én egyszerűt, finomat szeretnék nyers gyümölcsből. Nincs fagylaltgépem!
2010. máj. 13. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
tejszín + gyümölcs + kis krémes túró - összeturmixolod és lefagyasztod, ha kicsit édesítenéd, akkor mézet bele
2010. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam, hogy lefagyasztott gyümölcsöt használok. mikor épp elkezd kiengedni öntök rá habtejszínt ill teszek bele porcukrot és összeturmixolom(persze kell hozzá olyan gép, ami fagyos dolgokat is visz). eleinte kevesebb tejszínt teszek rá és addig adagolom míg kellemes, krémes, fagyiállagú nem lesz. esetleg egy kevés citromlevet is lehet tenni hozzá. így nem kell bele jeget darálni meg utána fagyasztgatni. nekem az a tapasztalatom hogy igazán frissen elfogyasztva finom, mert utána a fagyasztóba kell tenni, de ez tényleg keményre fagy és felengedés után nem olyan jó.
2010. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mondjuk van fagyigépünk, de ha többféle fagyit szeretnénk, vagy vendégek jönnek és sok kell, én is csak bedobom a fagyasztóba dobozokban:


Habtejszínt kemény habbá verem és turmixban durvára (mi szeretünk ráharapni a gyümölcsre. Ha te nem, akkor nyugodtan pépesítsd teljesen) turmixolt fagyos vagy akár mirelit gyümölcsöt, ízlés szerint kevés cukrot, citromlevet (bizonyos gyümölcsöknél, pl. meggy, alma, őszibarack, stb. fahéjat és őrölt szegfűszeget is) keverek bele. Így rakom dobozokban a fagyasztóba. Fogyasztás előtt kb.5 perccel érdemes kivenni, hogy ne legyen betonkemény.

2010. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tojás fehérje nem kell bele?
2010. máj. 13. 13:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyan állagút szeretnék, amit fagylaltos kanállal ki lehet kanalazni a dobozból.
2010. máj. 13. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!