Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet joghurtot készíteni?

Hogyan lehet joghurtot készíteni?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy létezik olyan konyhai eszköz, hogy joghurt készítő gép. Hogyan működik, mit csinál maga a gép? Csak házi tej jó bele, vagy mehet a dobozos is? Meddig áll el az így elkészített joghurt? Érdemes megvenni a gépet?
2008. okt. 11. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb, ha kiveszel egy keveset egy kész joghurtból (persze nem tartósból, és lehetőleg natúr legyen) - és azzal oltod be a tejet. Nem tudom, azt föl kell-e előtte forralni - szerintem nem.
2008. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is hallottam már, hogy gyógyszertárban lehet lactobact néven venni baktériumot, amivel beoltod a tejet.
2008. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Veszel házi tejet, felforralod, majd visszahűtöd kb 40 C fokra. Literenként 1 ek natur (boltból) yoghurtra lesz szükséges, amit belekeversz és literenként 1 csipet cukorra. A lényeg hogy folyamatosan melegen tartod (pl meleg radiátoron) 8-12 óra alatt kész is lesz. :D
2008. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nem tűnik nehéznek.
2008. okt. 13. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!