Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kajákkal oldják meg...

Milyen kajákkal oldják meg napjainkban a főétkezéseket a kevesebb pénzből gazdálkodó munkásosztály?

Figyelt kérdés
hagyjuk a fogalmakat, a melósok, igen, akik a hatnegyvenes órabérért dolgoznak, miket esznek amiból energiát lehet meríteni, milyen gyakran játszik hús az ételekben, mire változott ez napjainkban ez érdekel
2016. szept. 30. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Általában nem megfelelőkkel. Pont az a baj, hogy általában rossz tápanyagokból merítenek, amik nemhogy energiát adnának, de rabolják a szervezettől, mert a megemésztésük energiaigényes, de tápanyagot alig biztosítanak.

Elsősorban ezért is olyan rossz ennek az osztálynak az egészsége. Kevés pénzből is lehet kiválóan egészségeset főzni, de itt általában az értelem/tudás hiányzik hozzá.


Úgy vettem észre, hogy általában a zsíros, lisztes, olcsó húsos ételek vannak többségben, ami nagy probléma. Se a fehér liszt, se az állati zsírok, se az olcsó hústermékek nem megfelelő tápanyagforrások egy keményen dolgozó ember számára. A párizsi, virsli, kenőmájas, nyesedék többet árt, mint használ.

Ugyanennyi pénzből kijönne egy megfontoltabb étrend is, ha az ember kicsit utánanézne annak, mik a szervezete igényei.

2016. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt gondolom nyilván nincsenek is tudatában hogy lehetne jobb úgymond, nem kapnak útmutatást csak a régebbi sémákat követik
2016. szept. 30. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Így értettem énis. Csak nagyon szomorú. Az alapvető dietetikát is érdemes lenne tanítani az iskolában, rengeteg népbetegséget (elhízás, cukorbetegség, emésztőrendszeri rák, magas vérnyomás, máj-és veseproblémák, stb.) legalább részben meg lehetne előzni vele.

És pontosan a munkásosztály van a legjobban kitéve ezeknek.


Egyébként amik gyakran kerülnek az asztalra az olyanoknál akiket ismerek pl. főzelékek, rántott dolgok, krumplis,mákos tészta, porból készült spagetti, szétfőtt zöldséglevesek, pörkölt maradék húscafatokból, paradicsomos káposzta, fasírt, stb.

2016. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem az az egészséges, amit annak hirdetnek. Sokkal egészségesebb és laktatóbbak a zsírral készült ételek,. a fehérkenyér, tej, a főzelékekkel sincs baj. A fontos az, hogy változatosan egyél mindent. A mai öregek is ezeket ették és még 80-90 évesen is dolgoznak a kertjükben. A mai diétázók már 40 évesen sem tudnak annyit dolgozni, mint ők öregen. Igaz,m nem is ülnek egész nap a gép előtt.
2016. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó te hülye vagy? Nem az az egészséges, amiről millió tanulmány igazolta, hogy az, hanem a fehér kenyér, antibiotikumos-hormonos tej, zsír, ami emeli a koleszterinszintet, elhízást, szív-és érrendszeri gondokat okoz??


Elárulom neked, hogy az egészséges és a laktató nem zárja ki egymást. De az az étrend amit te írtál, egyenlő egy korai halállal...

2016. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Az őseimnek nem volt egyenlő a korai halállal, egészségesek és energikusak voltak 80 évesen is, a fehér lisztes, cukros, tejes étrend mellett. Jó gének, mozgás... A génekből örököltem sokat, de azért az étrendemre is odafigyelek, de nem is mozgok egész nap.


Gondolom, a melósok általában hasonlóan rosszul esznek, mint az átlagemberek is, liszt, cukor, zsír, zöldség, hús, miegymás, csak olcsóbb árfekvésre koncentrálva. Tájékoztatás nincs, még a menzán is a glutént és a tejet nyomatják, a zsír és a só már kerülve, pedig azok fontosak.

Melóhelyen szendvicsezni szoktak a melósok, a párom mesélte (nem tudom, az mennyire főétkezés, de 6-14-ig dolgozva azért kell étel). Ő máshogy eszik, sütit, tojást, rizst, krumplit, zabkását visz, mind teljesen rendben van számára.

Bármiből energiát lehet meríteni, amiben kalória van (de emberfüggő is ez), persze ha rossz a tápanyagbevitel, akkor gondok lehetnek.

640-es órabér? Az nem is olyan rossz, nincs mindenkinek annyi.

2016. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha valami fogalmad is lenne az étkezésről utolsó,akkor tudnád, hogy a nagyszüleink korában kb. 70%-ban zöldségeken alapult az étkezés, a hús, tejtermékek,fehér liszt volt a kisebb rész.


Manapság pedig az átlagember étrendjének a 80%-a moslékhúson, tartósítószeren, ipari hulladékon, fehér liszten, finomított szarokon , antibiotikumos húson meg tejen alapul esetleg 10-20%-ban esznek zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyeseket, olajos magvakat, jó gabonákat, mert azzal "nem laknak jól". Rohadt nagyot fordult a világ.


És azt se felejtsük el, hogy ami 50 éve hús volt, az tényleg hús volt, ma meg szója. A tej ugyanúgy. Nem valami iparilag higított, antibiotikumozott löttyöt ittak, mint ma.

2016. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

melósok védelmében: a legtöbb nem elég intelligens, vagy csak túlságosan fáradt ahhoz hogy ezeket kezdje egy munkanap után számolgatni. (senki ne vegye sértésnek, mert nem annak szánom) a legtöbb cégnél a főnökök ott húzzák a dákóra a munkást ahol tudják (nem szó szerint érteni) ez annyi stresszt hagy maga után, hogy minden energiáját leszívja az embernek. Arról nem is beszélve, hogy általában akik éhbérért dolgoznak általában maximum érettségijük van, sőt sokszor annyi se, és azok meg még észbe se tudják felfogni a dietetikai dolgokat.

Így marad az egyszerű ami olcsó azt vesszük elv.

2016. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

"Ha valami fogalmad is lenne az étkezésről utolsó,akkor tudnád, hogy a nagyszüleink korában kb. 70%-ban zöldségeken alapult az étkezés, a hús, tejtermékek,fehér liszt volt a kisebb rész."



Nos, én 56-ban születtem. Tej naponta volt az asztalon. El sem tudták volna képzelni az őseim, hogy ne legyen. Tej volt reggelire, uzsonnára és vacsorára. Akkor még azt tartották, hogy a tej az erő és az egészség.


Anyám hetente sütött kenyeret, fehér lisztből. És minden szombaton süteményt, ugyancsak abból.


A rozslisztet nem ismertük. Nem is termesztett senki rozsot.


Hús? Disznó volt a kevesebb, az évvégi disznóvágás adta az évi kolbászt, sonkát, zsírt, szalonnát, lesütött húst.


De az udvaron ott kapirgált a baromfi, csak ki kellett menni, és megfogni az istenadtát a csirkepaprikásért, vagy a húslevesért, rántott csirkéért.


A mészárszékban hetente kétszer hoztak marhát. Gyerekkoromban rengeteg tejfölös szeletet, hagymás rostélyost, borsos tokányt ettem. Ma már nem, olyan drága a marhahús, nem igazán tudom megvenni.



Zöldség? Megtermett a kertben. Saláta, spenót, zöldbab, tök, borsó. Salátát ritkán ettünk. Főzeléket gyakrabban, de hús feltéttel. Kivéve a spenótot, arra a tükörtojás járt.


Nem, nem volt az étkezésünk 70 százaléka zöldség.

2016. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

55-ben születtem, öthatvanas órabéres prolicsaládban. Főzelék volt, meg tészta, hó végén paprikás krumpli. Hús hétvégén volt, valamiért a mi családunkban a csirke volt az ünnepi étel (pesti vagyok). Reggeli, vacsora, tízórai zsíros kenyér, vajas kenyér, pirítós, bundás kenyér, "hajában" sült krumpli. A felvágott a párizsi volt, nagy ritkán 5 (azaz öt) deka szalámi az egész családnak. Tej nálunk is mindig volt. Lehet, hogy ez baromi egészségtelen volt, de a mi generációnkban ismeretlen volt az asztma és az elhízás. Talán azért, mert sem intenet, sem TV nem volt, egész nap rohangáltunk az utcán és az udvaron.

Mára sokat változott az étkezésem, de nem az egészség jegyében, inkább úgy, hogy azt eszem, amit szeretek, amihez kedvem van. Valamilyen hús minden nap van az asztalon, a főzelékek helyett inkább egyéb formában készítem a zöldségeket (párolt, rakott, stb), tésztát csak köretként, mert az édes ételeket nem szeretem. Megeszem a pörköltet nokedlival, a rántott húst sült krumplival, sok friss salátával, a milánóit darált hússal, és az utóbbi 25 évben nem voltam beteg, orvost csak a szűrővizsgálatok alkalmával láttam.

Nem hiszem, hogy csak az az egészséges étel, aminek a nevét nem tudom kimondani.

2016. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!