Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Éjszakai melózás közben...

Éjszakai melózás közben elálmosodok, mit igyak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éjszakai műszakban valamiért most eléggé elálmosodtam, nem volt sok meló. Fél 5 körül elbóbiskoltam, majd belépett a(z) műszakvezető, akit Én nem vettem észre, és 10 percig állt majd nem előttem, hogy észre veszem e, majd amikor szólt, hirtelen felpattantam, haha. Persze nem volt semmi gond belőle, mert a munka el volt végezve előtte, csak abban az időben, amíg szundítottam, nem jött be meló... Persze azért mondta a műszakvezető, hogy ezt legközelebb ne erőltessem. Nos, Energiaital nem hat, megittam 3-at azon az éjszakán, és egy Arab tömény koffein kávét, az sem hatott, nagyon álmos voltam, és fáradt is, 3 műszakban dolgozom, általában 5 óra hosszát alszom. Van e más egyéb módszer az ellen, hogy ne váljak álmossá éjszakai munka közben? Úgy érte, olyan ital, amin ezen segít? Egyik munkatársam valamilyen koffein-es tablettát emlegetett, de Én azt még eddig sohasem próbáltam ki.


23/F


2016. szept. 21. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Koffein tabletta jó nagOn.pár száz forint.. ha éjszakára mész,próbálj előtte aludni. Nekem ez vállt be. Ha nem alhatok előtte akkor kimerült vagyok . Én jegyvizsgalo vagyok,totál random kell menni éjszaka
2016. szept. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
eléggé megviseli a szervezetet a 3 műszak.. próbálj aludni előtte, és inkább zöld teát inni- az HOSSZANTARTÓAN élénkít és nem készíti ki annyira a szervezetet mint az energiaital, kávé. Tegnap a hidegfront miatt amúgy szerintem többek álmosak voltak és megnőtt a kávéfogyasztásuk.
2016. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
túl sok koffeint vittél be a szervezetbe. ha túl sok van akkor az nem éberré, hanem még inkább álmossá tesz.
2016. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizet.

Munkaidőn kívül pedig pihend ki magad.

2016. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Valahogy el kell foglalnod magad az üres időben is, ez a legfontosabb. Én hiába iszom liternyi kávét, akkor is elalszom ha nincs mit csinálni és unatkozom. Inkább vállalnék még valami tennivalót.

Ha növeled a koffeinadagot tablettákkal és italokkal, csak még több kell később. Nem fog működni.

2016. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kikell pihenned előtte magad . Mint irják a kávé csak rövid ideig képes hatni, aztán még rosszabb lesz mert hirtelen olyan erővel jön az álmosság hogy vége mindennek.
2016. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a többieket tudom ismételni. Párom szintén három műszakos, már az első napja előtt alszik napközben, még akkor is ha nem esik annyira jól neki. Egy energiaitalt iszik maximum előtte, valamikor azt sem, és kibírja, főleg azért, mert van mit csinálnia (ha van lehetőséged, vigyél olvasnivalót vagy valamit). Az energiaital azért sem szerencsés, mert hirtelen nagy adag koffein, ami rövid időre feldob, de utána duplán tör rád az álmosság. Talán a tea valóban jobb megoldás.
2016. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit tudsz, aludj napközben, a páromnak anno biomelatonin tablettával ment csak ez... Így se volt jó, főleg, amikor SEMMI munka nem volt egész éjjel, ráadásul ő nagyon nem éjszakai típus. Mikroalvásai is voltak, pörgettyűvel, ami sokáig forgott, majd elborult s ez felébresztette, hogy ne történjen vele olyan, mint veled, kérdező...

Tehát alapvető, hogy amennyit tudsz, pihenj.

A másik az élénkítő dolog, amit a párom speciel nem alkalmazott. Egyes kollégái tolták az energiaitalt nyakló nélkül s egyszer mentő vitte el az egyiket, csak óvatosan.

Emberfüggő, kire mi hat. A tea és a kávé engem pl. soha nem élénkít egy szikrát sem, egyeseket az összes koffeines ital hidegen hagy... Ki kell próbálni, de nem túlzásba vinni. Inkább mozgasd meg magad egy kicsit vagy valami, ha úgy érzed, mindjárt bealszol, ne idd a sokadik energiaitalt... De ha nem alszol eleget nappal, nem csoda, ha a tested nagyon ellenáll.

2016. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Vittem egy Angol könyvet, amit olvasgattam, tanultam, mert érdekel. Mellette a számítógépben szintén jó pár dolgot elolvastam, így egész jó volt, mert lekötöttem magamat, bár így is volt néhány olyan pillanat, amikor lehunytam a szemem. Egy időben kimentem a csarnokba, és ott más munkatársakkal beszélgettem, amíg nem jött be semmilyen panel, amivel dolgozhattam volna. Most zöld teát ittam, és egy expresso kávét, volt hatása, mert csütörtökön reggel még elmentem úszni is, 2 óra hosszát voltam odabent, és annyira nem is éreztem magamat fáradtnak.

2016. szept. 23. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:
A monotonitás álmosít, az italok sem hatnak annyira. Szerintem kicsit mozgasd át magad, ha nagyon álmosodsz. 10 db négyütemű fekvőtámasz, vagy valami hasonló intenzívebb mozgás felserkenti annyira a vérkeringést, hogy ne aludj el egy-két órán át. Az is jó, ha hideg vízzel arcot mosol.
2016. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!