Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Káposzta tejtermékkel gyomorro...

Káposzta tejtermékkel gyomorrontást okozhat?

Figyelt kérdés
Káposztástésztát csináltam ebédre közbe megkívántam a pudingot így azt is főztem.Ha eszem káposztástésztát utána meg pudingot menni fog a haam esetleg hányhatok tőle?
2016. szept. 19. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2016. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem romlott, és nem vagy rá érzékeny, akkor nem lesz tőle bajod. Egyáltalán honnan veszed ezt a baromságot?
2016. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, mert a káposztás tésztában a káposzta már nem nyers, hanem karamellizálva van, így cukorhoz hasonlatosan reagál a gyomorban. Ha a káposzta savanyított, nem hőkezelt lenne, csak akkor okozhatna galibát, de akkor is csak feltételes módban. A puding meg amúgy is nagyrészt keményítő, tejterméknek nem mondanám a tejtartalma ellenére sem.
2016. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés.köszi a válaszokat.Igazábol nem tudom miért de elgondolkoztam hogy lehet nem lenne jó ötlet egymás után enni őket.Az ilyenekre mindig oda figyelek.
2016. szept. 19. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle. A töltöttkáposztát is legtöbben (és más káposztás ételeket is ) legtöbben tejföllel fogyasztják. És a tejföl tejtermék :)

A puding meg tejalapú desszert, és szinte minden étel után fogyasztható, hacsak valakinek nincs különös érzékenysége tejes dolgokkal kapcsolatban. De arról általában mindenki tud, ha tejcukor vagy tejfehérje intolarenciája van.Ha neked egyik sincs, nem kell aggódnod.

Legfeljebb, ha túletted magad tésztából, és még arra nyomattad a pudingot, akkor megterhelted a gyomrodat, amit esetleg megérzel.

2016. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!