Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főzzek ezekből a hozzávaló...

Mit főzzek ezekből a hozzávalókból?

Figyelt kérdés
Ami van itthon, a kertben: uborka, paradicsom, hagyma,fokhagyma, sárgarépa, petrezselyem, cékla, krumpli. Hűtőben: tej, túró, vaj. Makaróni, rizs, zabpehely is van. Bevásárolni csak jövő héten tudok menni. Egész héten ebből kell gazdálkodnom.
2016. júl. 6. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

paradicsomszószos makaróni

paradicsomszósz sült krumplival

tejberizs

paradicsomszósz sült hagymával vagy rántott hagymakarikával ha van liszt és zsemlemorzsa

túróstészta

2016. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

krumplileves (hagyma, krumpli, sárgarépa, petrezselyem, tészta)

túrós tészta

sült krumpli füszeres túróval és vegyes salátával (uborka, paradicsom, cékla, hagyma)

párolt zöldségek (hagyma, sárgarépa, petrezselyem, paradicsom) rizzsel

tejleves (tej + tészta vagy rizs)

zöldséges (hagyma, fokhagyma, répa, petrezselyem, uborka) pírított tészta

paprikás krumpli

2016. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

+Zöldséges rizs, sült krumpli, zöldséglevesek (pl. répás krumplileves, az mennyire jó :))...

A túró az egyetlen valamirevaló fehérjeforrás? Az durva. A zabban gabona létére még akad is valamennyi. (Persze pár napig el lehet lenni semmivel is, de azért szeretem, ha a fehérjebevitel rendben van, különben bomlik az izom, kénytelen.)

2016. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Bocs, csak a zöldséges rizs volt új... De az remek dolog. Ha van szójaszósz, pláne.
2016. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerű afgán piláf?


Rizst nem kell hozzá függetlenül megfőzni ,bár egy európai szervezetnek úgy esik jól. ;) Majd mivel úgy látom nincs mazsola nálad szerintem jó lesz cékla is vagy bármi (ízlés szerint). A paradicsom viszont kihagyhatatlan a legtöbb piláf féléből (bár eddig afgánt ettem ,2016.július.06./5776.sziván.29.). Majd sóval meghinted és ,ha van otthon fahéj azzal is.


Szerintem nagyon finom.


De csinálhatsz salátákat is.

2016. júl. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ui.: Ja ,meg még petrezselymet is szokás hozzá adni.
2016. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Burgonyakrémleves (valami fűszer biztos van otthon, rozmaringgal pl. isteni)

Paradicsomos rizottó

Fűszeres túrós grill répa (pl. [link]

Gazpacho

Sült uborka túróval, hagymával töltve (hosszában felvágod és kivájod a belét és megtöltöd)

Répakrémleves

Fokhagymakrémleves

Zabkása

2016. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!