Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy hirtelen...

Volt már olyan, hogy hirtelen megundorotatok az állati eredetű élelmiszertől? Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Két hete nem ettem húst, halat, tejfélét, tojást. Meg is halnék, ha kellene. Mitől lehet?
2010. ápr. 13. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Attól, hogy túl jó dolgod van, és ráérsz kényeskedni. Ha eheznél, akkor ennéd, ami van és nem ilyen hülyeségeken törnéd a fejed.
2010. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ilyen szakaszok vannak az életben, nekem ilyen kenyérundor féleségem van most, van már két hónapja,hogy nem ettem. VAgy, gyerekkoromban én nagyon szerettem a pacalt, körömpörköltet, most már a konyhába se engedem be annyira undorít. Van ilyen, egyél akkor mást. Viszont a húsundor gyomorbetegség tünete lehet, ha sokáig tart lehet ki kéne vizsgáltatnod.
2010. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
8 hetes terhes vagyok, lehet ezzel is összefügg. Köszi utolsónak a választ, látom értetted, mire gondolok!
2010. ápr. 13. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi ez a "túl jó dolgod van" hülyeség? Ha valaki nem tép szét naponta egy disznót élve, vagy nem falja a saját sz@rát két pofára, akkor az már egyből hülye vega? Szállj már magadba első! Kérdező: nem mindenki szervezetének ugyanarra van szüksége, de legfőképp nem MINDIG ugyanarra. Lehet most inkább a zöldségeket, vitaminokat hiányolja a tested. Ha vashiányod lenne akkor a vörös húsokat kívánnád valószínű. Ez amolyan ösztönös dolog.
2010. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a terhességed miatt van. Unokatesóm is most terhes, és az első időszakban nem tudott húst enni, csak zöldséget-gyümölcsöt, elmondta az orvosának és kapott vitamint rá és ez meg is szűnt. A doki félt hogy nem jut elég fehérje a babának, lehet neked is jobb lenne elmenni az orvosodhoz, nem riogatni akarlak. :)

De pl nekem is szakasos az étrendem, volt idő amikor nem tudtam húst enni, az egyik azért mert vendégségben romlott ételt kaptam, és megundorodtam vagy 3-4 hónapra a hústól, a másik pedig amikor valami mócsingos förmedvényt találtam benne. Így mondhatni nálam a rossz tapasztalat a húsneművel ilyen, de zöldséggel is jártam már így. És ahogy az egyik előző hozzászóló is írta hogy kiskorában valamit imádott most rá sem tud nézni, nekem ilyen a tarhonya és a rizses hús.

2010. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Az elsö vagyok, és nem az a bajom, hogy nem tép szét naponta egy disznót, meg azt sem irtam, hogy hülye vega - ilyet légy szives, ne is akarj belemagyarázni a válaszomba, mert erröl szó se volt - , hanem csak arra vonatkozott, hogy ha valaki csak úgy egyszerre nem eszik meg olyasmit, amit addig és még ilyet ir, hogy meg is halna töle - az nem normális viselkedés.

Idöközben ugyan kiderült, hogy a kérdezö terhes. és azért nem esik jól neki - ami magyarázatnak jó, de az azért túlzás, hogy belehalna.


Az meg megint más kérdés, hogy ha egy terhes nö nem eszik állati fehérjét, akkor a gyerek fejlödését veszélyezteti.

2010. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ohh kedves utolsó-első, én terhes se voltam soha, mégis öklendzetem ha csak ránéztem a tejre...meg tojásra, máskor meg volt, hogy napi 3 tojást megettem, annyira kellett az íze...a tojás nálam váltakozik, de tej utálat álandóbb( mint kiderült érzékenyis vagyok laktózra).

Ezen kívől joghurtot sem bírok enni, meg husbol is eszek hetente, vasárnapi menüvel fél szeletet, de nem kívánom..igen túl jó dolgom van....ezt is elmondhatom mivel volt, hogy semmi pénzünk nem volt, és 1.5 krumpli jutott mkinek ebédre....meg amúgy se bírok sokat enni...gondolkodj mielőtt fleszínesen előre ítélsz szerintem....

szreintem nem csak terhesség alatt van ilyen, hanem csak a szervezeted jelez, h miből elég neki, vagy mire nincs szüksége...

2010. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Láttál már olyan éhezöt, aki válogatott, hogy mit bir megenni? Mert én még nem, aki ÉHES, az akár a rohadt krumplit is megeszi, vagy a kukacos húst - olvasd el pl. hogy a háború után hogy éltek az emberek és miket ettek meg. AKKOR senki sem volt finnyás, ha volt bármi is, amit meg lehetett enni, akkor ette, hogy ne haljon éhen.
2010. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!