Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ehető-e a kumquat héja?

Ehető-e a kumquat héja?

Figyelt kérdés

Állítólag ehető, de sajnos több leírást is találtam róla, nem tudom, melyik helyes.

Eszerint az oldal szerint igen ( [link] viszont itt a citrusfélék héja nem ehető ( [link]



2016. jan. 16. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert a belinkelt oldalaid nem jönnek be. Én megettem, izlett, nem lett bajom töle.
2016. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ehetö, viszont amiért sokan nem javasolják, az az, hogy a legtöbb esetben vegyszerekkel kezelik, mert akkor jobban türi a szállítást. Tehát nem ahéja az, ami árt, hanem a vegyszer, ami rákerül.
2016. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

1-es, ha kitörölnéd a záró zárójelet a link végéről, bejönne neked is:

[link]

[link]

Kettes jól írja, én is csak a bio citromnak használnám fel a héját, a többit agyonvegyszerezik. Régebben néha facsartam ki narancslevet, de utána vagy ötször kezet kellett mosnom, mire lejött a vegyszer róla, úgyhogy inkább nem is veszek már citrusféléket.

2016. jan. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és bocsánatot kérek a zárójeles linkekért. Hallottam, hogy gombaölő vegyszerekkel, stb. kezelik őket, ez nyilván való. A kérdésem lényege az lett volna, hogy a többi citrusféléhez hasonlóan tartalmaz-e a héja pl. arzént, De megkaptam a választ, amit szerettem volna, köszönöm.
2016. jan. 18. 21:59
 5/5 anonim válasza:
Kumquat és a Calamondin a vékony héjukkal együtt fogyasztandó. Calamondin irtóan savanyú magában mint a citrom, ezért értelmesebb a héjával együtt fogyasztani ami édes és a kettő együtt kiegyensúlyozza egymást.
2021. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!