Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az az íróka? Most én arra...

Mi az az íróka? Most én arra vagyok kíváncsi, hogy létezik-e egy külön olyan szerkezet, aminek íróka a neve és lehet vele sütiket, tortákat díszíteni.

Figyelt kérdés

(Nem a húsvéti tojásfestésre való írókára gondolok.)

Szóval, maga az "íróka", tudomásom szerint a tojásfehérje és porcukor kombináció, amit zacskóba töltve, annak a sarkát kivágva lehet vékony vonalakat rajzolni a tortára...

Viszont több helyen úgy olvastam az "írókáról", mint valami különleges eszközről, ami megkönnyíti a torta díszítését.

Tehát, azt szeretném tudni, hogy van-e ilyen eszköz.


Bocsánat, ha idétlen a kérdés, de számomra nem egyértelmű ez a dolog...


2010. márc. 26. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Írókáról még nem hallottam.De lehet kapni habzsákot,amelynek többféle betétje van:Csillag,vonal, stb.Azzal lehet többféle mintával díszíteni a süteményeket.
2010. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom én is, de köszi a választ.

Írókát úgy kell csinálni, hogy tojásfehérjét kell összekeverni porcukorral. Ezzel szokták díszíteni pl. a mézeskalácsot.

[link]

(A fehér, vékony vonalakra gondolok.)


Csak azt nem tudom, hogy erre van-e valami speciális szerkentyű, amivel egyszerűbben lehet rajzolni, mint egy zacskóból.


De köszi a választ, tényleg!:-)

2010. márc. 26. 07:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Fúúú láttam lehet kapni mézeskalácsfestéshez van és van benne valami szerkentyű ami erre való.Nem tudom neked leírni, csak hallottam, mikor beszélték, ilyen színes díszítős cukorkákhoz volt egy dobozban.
2010. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Akkor csak létezik...:-)

Majd körbeérdeklődök üzletekben, csak nem tudom, milyenben és, hogy hogy fogalmazzam meg a mondandómat...:-D

De majd csak kinyögöm valahogy.:-)

2010. márc. 26. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
én is lattam mar ilyesmi szerkentyut. Ugy nezett ki, mint az injekcios tű, kulonbozö meretekben, különbözö alaku nyilassal a vegen.
2010. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!