Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diót lehet krumplis zsákban...

Diót lehet krumplis zsákban tárolni, nem penészedik be?

Figyelt kérdés

Padláson és száraz kamrában szoktuk kiterítve tárolni, és úgy soha semmi baja nem volt. De most kevés a hely, arra gondoltam abban a bizonyos piros hálós krumplis zsákba teszem.


Valaki tárolja még ilyen zsákban? Nem fülled és penészedik be a közepe, ahova már kevesebb levegő jut be?

(Mert ha nejlonban vagy vödörben áll 1-2 napig, akkor ott látszik, hogy rendesen párolog... Persze így nem is szoktam tárolni, csak ideiglenesen összeszedéskor van abban.)


Nos, ki mit tapasztalt e téren?



2015. szept. 20. 10:01
 1/6 anonim válasza:
59%
Ha előtte kiszáradt rendesen és nem nedves a levegő azaz nincs pára,akkor nem rohad be.
2015. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A héja kívül száraz, de belül nyilván egy ideig nedves lehet, hisz friss, idei dió... Helység meg persze hogy száraz.


Amúgy te így tárolod? Már romlott is el neked???

2015. szept. 20. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy krumpliszsákban, kenderzsákban sem penészedik be, ha száraz helyen van, és levegőzik.

Vödörbe, nejlonzsákba sose szedj, tárolj diót, ott befülled! Szedd fonott kosárba vagy zöldségesládába.

2015. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig raschelzsákban tárolom, a diók között jól jár a levegő, nem tud befülledni.

Mondjuk, én egy darabig szabadban, tető alatt tartom, hogy a légmozgás kivigye a párát, csak utána kerül zárt térbe.

2015. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az Utolsó... nekem most nincs nagyon lehetőségem kiterítve tartani, max felszedés után 1-2 napot...

Nem lenne a kérdésem, ha hosszabb ideig ezt meg lehetne oldani, mert tudom, akkor már nem fülled össze. De így meg nem tudom, mert akárhogy is befér a levegő a réseken, félek, kevés az... :(

2015. szept. 21. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy kiterítve tartom, hanem hogy szabadban, tető alatt. Pontosabban, előtető alatt vannak a raschelzsákok.
2015. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!