Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Töltött paprika gombócába...

Töltött paprika gombócába rizs helyett bulgurt tennék? Nyersen keverjem a húshoz, mint a rizst, vagy előtte főzzem meg?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Én nem tenném, mert nagyon más lesz az íze.


De ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor elöre fözd meg kicsit, ne egész nyers legyen, meg a tölteléket csak lazán tedd a paprikába, mert erösen megdagad.

2015. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2-es típusú cukorbeteg vagyok, igaz még gyógyszert sem kell szednem. A rizsnél kedvezőbb glikémiás indexe miatt kezdtem el használni.

Ez egy sós változat lesz, lecsós szafttal.

A kapható bulgur nem nyers, nagyon gyorsan elkészül. Pont a dagadás az, ami miatt bizonytalan vagyok. A főzési ideje a rizshez képest semmi. A térfogat-növekedés a nagy kérdés.

Azt hiszem, megpróbálom csak simán, s lazára töltöm a paprikát.

2015. szept. 19. 07:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Lazán töltsd be és a töltelékbe keverj fele annyi vizet, mint amennyit a bulgurhoz írnak - így kevesebb az esély, hogy túl hirtelen megdagad.
2015. szept. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó lesz azzal is
2015. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tedd bele nyersen, a bulgurt egyébként sem kell főzni, elég forró vízzel leönteni és állni hagyni egy kicsit.
2015. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kevés meleg vízben hagytam egy ideig. Fel is szívta szinte mindet.

Nagyon jó lett ez a lecsós töltött paprika. Barna rizsem is van, meg nyírfacukor. De azzal sem teljesen olyan, mint az elméleti tökéletes.

Lényeg, hogy finom lett.

2015. szept. 20. 07:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!