Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lisztérzékenyek! Amikor...

Lisztérzékenyek! Amikor felfedezték, hogy mi a bajotok, volt hasfájásotok?

Figyelt kérdés
A doki lisztérzékenységre gyanakodik, most akar elküldeni gasztroenteorógushoz:( Nektek fájt a hasatok és mennyire? Nekem olyan, mintha kést szúrnának belém, félek, hogy lisztérzékenység

2015. aug. 7. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:

mik a panaszok? És miért lisztérzékenység?


A gond az, hogy legtöbbször laktóz, vagy tejfehérje allergia alakul ki, ami szorosan köthető a lisztérzékenységhez, vagyis pontosabban a gluténhez.


Nekem tejfehérje allergiám van, ami érdekes mert 20 éves koromig semmi baj nem volt, és gyanakszunk arra az orvosommal hogy nem is lesz, mert kúrán vagyok és egyébként is csak akkor okoz panaszt, ha sűrűn viszek be tejterméket.


De ha ma megeszek egy csokit, holnap egy péksütit így ettől semmi bajom. Csak az indirekt tejtermékektől van, tej és a tejfől főleg, leginkább eredeti formában (sülve már jobb a tejföl), így várunk és preprobiotikumot szedek.


De egyébként amit elkezdtem és nem fejeztem be, elsőnek tejcukorra gyanakodtak, de megbukott a teszt, szóval nem. Utána kimutatták a lisztet is és a tejfehérjét is.


Közben az első false volt csak a tej miatt mutatta ki.

2015. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meg ovis koromban tejfehérje allergiám volt, de elmúlt. Attól kiütéseim voltak, viszont most nincs
2015. aug. 7. 09:01
 3/3 anonim válasza:
Én 3 éves korban derült ki hogy lisztérzékeny vagyok megbélbiopszáztam. Állitólag vérszegény voltam rettentően fájt a hasam. A bélbiopsziát nem kívánom senkinek!!!
2015. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!