Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tej valóban káros az egészsé...

A tej valóban káros az egészségre? Ez igaz lenne?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 6. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

én csak megnéztem a lap oldalát:kristály tudatával való gyógyítás, világegyetem energiájának továbbítása magunkhoz, stb...

1.ezeknek azt sem hiszem el, amit kérdeznek, mert minden, csak nem tudományos

2.unalmas a tejmizéria

kémiai anyagok és veszélyes dolgok tömkelegét esszük naponta, amiről időnként kiderül, hogy komoly egészségkáropkat okoz(pl anno a dioxin, azt is ettük jó ideig), erre a tejet támadja, akinek épp nincs jobb dolga...

2010. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
A napokban olvastam,hogy sokkal több tejet,tejterméket kellene fogyasztanunk,mert sok kalcium és D vitamin van benne,amire szüksége van a szervezetünknek.Nem mesterséges tablettákból kellene a vitaminhiányt pótolni.Elődeink naponta 1-2 litert ittak,és sokkal egészségesebbek,mint a mai generáció.
2010. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindenre ki lehet találni valamit, hogy miért káros.
2010. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is ezért lepődtem meg, mert mindig is úgy tudtam, hogy egészséges. Jó lehet, hogy szalmonellafertőzés előfordulhat vagy ha fertőző állattól van, akkor is okozhat valami nyavaját, de hogy bélgörcs, meg belső vérzés, ez azért fura...
2010. márc. 6. 09:27
 5/18 anonim válasza:
59%
A tej teljesen egészséges. Ezt a hülyeséget. Házitej-imádó vagyok, csak tehén. Ha lenne rá pénzem, én is napi egy-két litert innék. Tényleg nagyon egészséges a tejtermékek. Az legalább a tehénből jön, amit elvileg nem fertőtlenítettek úgy át, mint a vizet: rengeteg klórt tartalmaz, azon túl minimális mennyiségben hormonokat, nehézfémet is és egyéb dolgokat, amik garantáltan károsak. Ha tehát figyelembe vesszük, hogy életünk alapja, azaz a víz is mennyire nem tiszta, akkor szerintem tényleg máshogy kell tekintenünk a tejre, amit azonban valóban nem épp zöld legelőn élő tehenektől nyertek.
2010. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
42%
Csak ha tejérzékenységed/tejallergiád van !
2010. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

"Dr. Robert M. Kradjian orvos"


Ez egy elmebeteg, totálisan leépült aggyal! Vagy már születésétől hülye volt?

2010. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A tejet nem a felnőtt embernek találták ki,bármilyen finom.Egy felnőtt emberben nincs ugyanis meg az az enzim,ami megemészthetné.
2010. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"idéznék Dr. Ládi Szabolcs előadásából, aki nagyon komoly és átfogó statisztikai adatokkal bebizonyította, hogy azoknál a nőknél, akik tejfogyasztók, sokkal nagyobb a csontritkulás veszélye, ugyanis a tej kálciumrabló, és nem engedi beépülni a D-vitamint.

A tej elősegíti a gyulladások kialakulását, ezért fontos, hogy semmilyen szervezetben fellépő gyulladás esetén ne fogyasszunk tejet. A gyerekeknél gyakran fellépő fülgyulladást szépen meg lehet gyógyítani azzal, ha a gyermek nem kap tejet és tejterméket." -idézet az antalvali.huról

2010. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És ami nekem a legjobban tetszett,hogy a teheneknél olykor fellépő gennyesedéssel olyannyira nem törődnek,hogy összeöntik az egészséges tejet a fertőzöttel,és úgy szállítják eladásra.Fincsi!
2010. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!