Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A ceruzabab ugyanaz, mint a...

A ceruzabab ugyanaz, mint a zöldbab? És mi a különbség a zölbab és a sárgabab között?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

a ceruzabab a zöldszínű zöldbab. a sárgaszínűt hívják pl. juliskababnak is (de biztos van többféle név és fajta is).

más a keményítőtartalma, a keménysége, és sztem az íze is. én a ceruzababot jobban szeretem, de az drágább.

2010. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

A zölbab gyüjtőneve mindenfajta babnak,ami még nem érett meg egészen.Ha érett,akkor már szárazbabnak nevezik.

Színét tekintve van sötétzöld hüvelyű és sárgahüvejű (vajszínű)

A hüvely szélessége eltérő.Általában a sötétzöld színű v a nagyon keskeny,un.ceruzabab.A sárgahüvelyűből pedig hosszra és szélességre is sok fajta van.Ezt még érés előtt szedik és főzik meg.

A Juliska babot zölden,hüvelyesen nem használják.Nagy és széles hüvelyű,a benne levő babszemek is nagyok,és tarkák.Ezt csak ha teljesen megérett,akkor fejtik ki és vagy fejtettbabként,vagy szárazbabként főzik meg.A Juliska babon kívül is vannak más szárazbabfajták,ezekben a babszemek többnyire fehérek.

2010. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első voltam. most jutott eszembe, hogy a sárgaszínűt vajbabnak is hívják :)
2010. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a Juliskabab zölden (vagyis sárgán) a legfinomabb zöldbab fajta. A magja különben is icipici, tehát szárazbabnak nem is jó.
2010. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!