Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért csípi fel az ananász a...

Miért csípi fel az ananász a nyelvem? És az ananászbefőtt miért nem? Lehet valamit csinálni ez ellen?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 20:27
 1/8 anonim válasza:
woouw.jókérdés, én is így vagyok vele.
2010. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is.Pedig ez az egyik legfinomabb gyümölcs,a konzerv már nem az igazi.
2010. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is kicsípi .. szerintem ez ananász velejáró, nemvelünkvan a baj :D
2010. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb allergén gyümölcsre jellemző, hogy feldolgozott (főzött) állapotban már nem okoz allergiát.

Én sokmindenre alergiás vagyok, és az allergológus kihangsúlyozta, hogy kompót formában ehetem őket.

2010. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

21.53 vagyok megint.

Találtam Neked valamit:

"Hőkezeléssel (főzés, sütés, párolás, stb.) csökkenthetjük a gyümölcsök allergizáló hatását, mert fehérjéik hőérzékenyek. Ugyanez nem igaz a földi mogyoróra, amely sózva-pörkölve ugyanolyan erős allergén, mint nyersen, és a diófélékre sem."

[link]

2010. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van benne egy fehérjebontó enzim és elkezdi lebontani a nyelved :P Azért nem nagyon sikerül neki, de ezért zsibbad el vagy fáj. Nekem zsibbad tőle. A konzervet meg hőkezelik, a magas hőmérséklet pedig megöli a fehérjéket.

Gyorsan kell megenni :P

2010. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig kicsípi egy pár szelet után.:S

Most éppen befőtt ananász próbálom, és egyáltalán nem csíp, bár tudom, így nem az igazi a gyümölcs.

Nyersen sokkal jobb, inkább szenvedek és úgy eszem.:D

2010. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Feldarabolva, összeturmixolva egy kis 100%-os, cukor nélküli ananászlével nem csíp. És benne vannak a rostok, vitaminok.
2010. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!