Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mik a szokások nagyböjt idején?

Mik a szokások nagyböjt idején?

Figyelt kérdés
Mit nem lehet enni/inni? Olyanok válaszát várom elsősorban, akik ilyenkor böjtölni szoktak.
2010. febr. 16. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A lényeg nem az, hogy mit nem lehet enni. Böjt idején az ember igyekszik Istenre figyelni elsősorban, és ennek érdekében képes/hajlandó ideiglenesen megtagadni magától valamit, amit egyébként szeret. Ez lehet videojáték, mozi, hamburger, tévésorozat, bármi. A felszabaduló időt pedig Istennel tölti, felkészül a közelgő Húsvétra.
2010. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Sanyargasd meg a tested. :)
2010. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a másodikat különösen! :)


Én kifejezetten az étkezésre gondoltam. Nem vagyok vallásos, csak szeretném kipróbálni a böjtölést. Azt tudom, hogy a húst kerülni kell, csak gondoltam hátha van még más is ezen kívül.

2010. febr. 17. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ma már csak hamvazószerdán (ma) és a pénteki napokon szoktak böjtölni.Ilyenkor csak húst nem szabad enni,halat viszont igen.Aki nagyon vallásos,az hamvazószerdán és nagypénteken csak egyszer lakik jól aznap.

Régen sokkal komolyabb volt a böjt.Hamvazószerdától a nagyböjt alatt,ami a húsvét előtti nagyszombatig tartott nem ettek húst,szalonnát stb.nem főztek zsírral,csak olajjal.Krumplit,savanyúkáposztát,retket,tejtermékeket,tésztaféléket ettek csak.

Ma már nem hiszem,hogy van aki ezt betartja.

2010. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyböjt hamvazószerdától nagycsütörtökig tart. 2 szigorú böjti napja (hamvazószerda, nagypéntek), amikor nem eszünk húst, 3-szor ehetsz, s egyszer lakhatsz jól. Általában ilyenkor és Nagyböjt péntekjein nemcsak a húsról mondunk le, hanem valami egyéni áldozatot, önmegtartóztatást is vállalunk. (Pl.: nem eszünk csokit, édességet, nem leszünk torkoskodók, imádkozunk valakiért, segítünk valakin stb.)


Mindezzel arra szeretnénk felhívni saját figyelmünket, hogy Jézus mennyi mindent vállalt azért, hogy megváltson minket bűneinktől, s nekünk néha egy darab csokiról milyen nehéz lemondani. Lelkileg is készítjük ezáltal magunkat a Szent Három napra.

2010. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én úgy döntöttem, hogy a negyven nap alatt nem eszem húst, és egészségesebben élek.

2010. febr. 18. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!