Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tudtok a konyhán spórolni...

Hogy tudtok a konyhán spórolni? Mindennap van hús? Megnézitek, hogy a legolcsóbbat vegyétek?

Figyelt kérdés
Zöldség gyümölcs naponta van ? Vagy csak szezonjában?
2010. febr. 8. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk nincs minden nap főzés, de ebbe beleszámít h babával vagyok itthon. (előtte se volt minden nap) Hús max.2 szer van egy héten. Alapanyagoknál (liszt, cukor, ...ilyesmi) vagy akciósat veszünk vagy próbálom az olcsóbbat venni. Húsból is akciók idején jó venni . Zöldség-gyümi van, ha nem is mindig banán, de van alma (nem olyan drága) vagy hálós narancs.

2010. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbbat veszem, figyelem az akciót. Hús nem mindennap van,de nem csak spórolás miatt, de egyébként se kívánjuk mindennap.
2010. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok főzelék, ált. mélyfagyasztottból, az nem annyira drága, de kiadós és egészséges. Ha látom, hogy van maradék, amit 3. nap már senki sem eszik meg nálunk, beteszem a mélyhűtőbe, és 1-2 hét múlva kiveszem, pörköltből csinálok később gulyást, vagy a maradék tésztát rakottan (tepsibe) átsütöm. Hús nincs nálunk mindennap, de nem is hiányzik. Zöldség vagy gyümölcs igyekszem, hogy mindig legyen.
2010. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon vagyok a babámmal, de nincs mindennap főzés. Leírom neked ezt a hetet: Ma maszek, este jön, nem kell főznöm. Kedd: ha nincs maszek főzök, de akkor 2 napra, mert szerdán 24-be dolgozik. Csütörtök főzök, péntek: maszektól függ. szombat, vasárnap főzök. Én magamért nem nagyon főzök, a férjemnek nem is tetszik. A férjem a tészta után estére éhes lesz, szóval ha tészta van, akkor kell vacsi is. Egyébként ő nem vacsorázik. Én nagyon szeretem a maggi fixeket, nem kell hozzá sok hús, mégis nagyon finomak. A hús vásárlást én a Metróban bonyolítom, nagyon szép hús, viszonylag jó áron. Egyszerre szoktam többet venni, így még hónap végén is bőven tudok belőle főzni. Gyümölcs, joghurt mindig van itthon, a gyerekek végett. Átszoktam nézni az akciós újságokat, de pár forintért nem megyek több km-el arrébb. Most pl. cukort fogok nagyobb mennyiségben venni, mert még olcsó..és nyáron ebből lesz majd a rengeteg bodzaszörp. Az a következő szezonig kitart. Mosóport Ausztriából hozza egy srác, azon is tudok spórolni. Nálunk árul is piacon. Ha érdekel még vannak tippjeim a spórolásra.
2010. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenből a legolcsóbbat, de semmiben sem szenvedünk hiányt ^^


Van a Winny márka,az tök olcsó és nagyo szeretem és mivel húsosak vagyunk minden nap van hús is az ételben.Mégha csak kicsi is.


Gyümölcsöt rengeteget eszünk...mondjuk én egy nap megeszek legalább egy kg gyümölcsöt és igyekszem mindig zöldséges köretet csinálni ha hús van.


Amúgy mi inkább a tisztítószereken spórolunk mert csak ecetet,szódabikarbónat,mosószódát,mosódiót használunk ^^

2010. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Igen, utolsó előtti írhatod még a tippjeidet spórolásra. Nálunk is kell mindennap hús, mert apu is és a férjem is fizikai melót végez, tésztára két óra múlva már éhesek. Anyukám meg én simán elvolnánk zöldségek, meg heti két nap főzéssel, de a többiek miatt kell a napi főtt kaja, és hús....
2010. febr. 8. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Tapasztaltam,hogy a mindenböl a legolcsóbb:nem jó.

Ìgy inkább figyelem mikor akciós a jobb termék.

Akkor betankolok.

Zölcség-gyümölcs napi szinten(2gyerek)kell.

2010. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk is minden nap van hús, de ott is lehet ügyesen csinálni

pl a szárny kilója 400-500 ft körül van, és nagyon finom fűszeres sült csirkeszárnyat lehet belőle sütni, mellé majonézes káposztasalátát (az is 100 ft-ból megvan), sült krumplit


a máj se drága, dinsztelt máj főtt krumplival - ez is egy olcsó kaja, rengeteg hagymával csinálom, úgy finomabb is és kiadósabb is


a farhát a lidlben most 150 ft, nem ez a legjobb hús, de nagyon finom húslevest lehet belőle főzni, aztán ha marad főtt hús, akkor azt ledarálva pörköltnek meg lehet csinálni következő nap, beletölteni palacsintába, vagy töltött lángosnak (lusta lángos tésztánál a nyers tésztakorong közepébe tenni egy kanállal, majd ráhajtva a másik felét összenyomni a széleket és így kisütni olajban

2010. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!