Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5 hete lejárt sültízű pulykame...

5 hete lejárt sültízű pulykamell sonkát ettem. Nem volt nyálkás vagy tapadós az állaga. Az íze talán nem volt az igazi, de a szavatossági idő lejártát csak azután vettem észre miután megettem. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Max hasmenésed lesz
2015. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz, csak mert olvastam, hogy van egy botulizmus nevű betegség amit hústermékek okoznak. Nem tudom ez csak húsokra és konzervekre vonatkozik talán?
2015. jan. 18. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan/kitől vetted a sonkát? Fel volt előtte bontva?

Egyébként nem lesz semmi bajod, ha nem volt fertőzött.

2015. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előre csomagolt volt. Védőgázas csomagolású Sága Pulykamell sonka sültízű, gluténmentes, laktóz nélkül, szója nélkül, 4% zsírtartalmú. Szóval nem az a hűtőpultból előre felszeletelt. Viszont már fel volt bontva, de szerintem mikor felbontottam már akkor is le volt járva vagy 2 hete. Elég jól hűt egyébként a hűtő, ha ez számít valamit :)
2015. jan. 18. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, az angol kifejezés sokkal jobban takarja azt, amit jelent: best before, azaz legjobb az adott dátum előtt. Ez nem azt jelenti, hogy közvetlen a lejárta után már meg is romlott, sok terméknél ez csak hetekkel később történik meg, és fajtája, sőt, arabja válogatja. Ezért javaslom, hogy figyeld a dátumot, és ha közel a lejárat, vagy már le is járt, akkor nézd meg, szagold meg, tapintsd meg, és ha valami nem oké vele, akkor ne edd meg.


Ettől most semmi bajod nem lesz, ne aggódj :) A botulizmustól sem kell félned, egyrészt nagyon ritka szerencsére, másrészt a nyers, feldolgozatlan hústermékeknél van rá esély inkább, illetve a rosszul eltett házi dolgoknál. Egy Sága védőgázas sonkától nem leszel beteg.

2015. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a oleszben mi ennél sokkal cifrábbakat is megeszünk.

jelszó:ami nem öl meg,az megerőít!:DD

2015. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%
Az "izü" termékek nagyon veszélyesek. Minden kitellik tölük!!!!
2015. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért aki utoljára írt kicsit megijesztett..
2015. jan. 18. 23:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!