Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyultok a hűtő-sza...

Hogyan viszonyultok a hűtő-szaghoz?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdés lehet, de kíváncsi vagyok ki hogy áll hozzá. Én pl. utálom a tipikus hűtő szagot, amikor kinyitom általában próbálok nem levegőt venni. :D És utálom a hűtőajtó becsukása után pár másodpercig érezhető hűtős kaja szagot. Ti hogy vagytok ezzel?:D
2009. dec. 28. 17:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* Természetesen a hűtőszekrényre gondolok. :)
2009. dec. 28. 17:57
 2/13 anonim ***** válasza:
Terhesen kifejezetten hányingerem volt tőle-úgy pakoltam,hogy mélylevegő,aztán minnél hamarabb bezárhassam az ajtót!
2009. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálam pont ez van, én sem veszek levegőt mikor kinyitom, meg utána is pár másodpercig lehet érezni. PFUJJ :P XD
2009. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (meg pároméknál) nincs hűtő szag, vagy rosszul tároltok valamit, vagy nem vagyok olyan érzékeny.

Étteremben dolgozok, ott pici pohárba sütőport tettünk. Azóta még nem szagoltam be, de elvileg hatásos. Meg az almát is mondják, meg a krumplit. Persze félbe vágva. :)

2009. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél be egy félbevágott citromot vagy egy kis tálkában szemes kávét. A másik lehetőség hogy kb. 2 hetente mosd át szódabikarbónás vízzel. Nálam mindegyik bejött, teljesen elvette a hűtőszagot.
2009. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1 zacsi szódabikarbóna, vagy a 100 forintos boltban is kapható hűtőbe tehető szagmentesítő eltünteti a szagokat.
2009. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Faszén egy kis dobozkában elveszi a szagot.(a vágott virág vize a vázában is tiszta marad tőle,a páraelszívóban is szénszűrő van, a boltban kapható hűtőszagtalanító golyó is ebből van,stb.)Faszenet vagy veszel a boltban, vagy ha szoktatok grillezni fával, akkor ott termelődik.
2009. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sosincs hűtőszag.

A hűtő gumitömítésének a bemélyedéseit is gondosan át kell törölni forró szódabikarbónás vízzel. Mondjuk havonta. Meg a kis lukakat, ahová a polctartó pöckök mennek.

Ügyelni kell, hogy a leolvasztott-víz párologtató tartály, és a hozzá vezető nyílás is tiszta és szagtalan legyen. Sokszor a kihasadt ajtó-gumiba beleromlik valami kifolyt étel, és ez adja a hűtőszagot. Le kell venni az ajtót, és a fürdőkádban jól átfolyatni vízzel ezeket a nyílásokat(vagy tömítést cserélni)A mélyhűtőt is ki kell időnként mosni forró vízzel.

Az ételeket mindig jól lezárva, becsomagolva. bekupakolva kell betenni a hűtőbe! Hetente át kell nézni, a régi ételt kidobni. A régi vajdarabkák pl. előszeretettel szívják be, majd árasztják ki a szagokat, ugyanígy a lezáratlan tej is. (Cellux)Mossuk, selejtezzük, dobozoljuk, Így nincs hűtőszag. Néha-néha, ha krémest vagy effélét sütök, betehetem csomagolás nélkül, mégsem kap semmilyen szagot.

A hűtő-szagú étel szerintem ehetetlen.

A munkahelyen egy ősrégi, kb 30 éves roncs hűtő van. Ennek hűtőszaga van. Nincs mit tenni, mert az ajtaja olyan rossz.Ebbe jól záródó ételes dobozba, de abba is becsomagolva teszem az ételt, az megóvja.

2009. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok:nem büdös a hűtöm,terhesen éreztem hűtő szagot,azóta nem,pedig addig és azóta is hetente kitakaritom.
2009. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz szaga a hűtőnek, ha egy kis tálkába szódabikarbónát tesztek.
2009. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!