Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van valami olyan étel ami...

Van valami olyan étel ami segíthetne? Folyton éhesnek érzem magam, egyre többet eszek. Max 10-20 percig érzem azt, hogy annyira tele vagyok, hogy most már nem tudnék többet enni. Tanácsra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:

1.Egyél több alkalommal kevesebbet!

2.Egyél minden alkalommal vegyesen(zöldség,gyümölcs,tejtermék,kenyér..stb,szóval,hogy minden tápanyag bekerüljön egy étkezés során,de mégsem kell telezabálnod magad egyikből sem,és ezek egyensúlyban legyenek)!

3.Mozogj(az mindig jót tesz,eltereli a figyelmed az evéstől,az éhségtől)!

4.Aludj többet!Szerintem pihenésre is szükséged van,mert ha ételre van szüksége a szervezetednek,akkor energia kell neki.

2014. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Hogyan érzed Magad? Magamból tudok kiindulni (plusz abból, amiket másoktól hallottam, olvastam): fáradtan az ember képes éhesebb lenni (bár ha teleeszem magam, akkor az akkor is jópár óráig kitart, órákon át totál jóllakottságot okoz), s az is számít, mit eszik. A gyors felszívódású szénhidrátoktól sokan hamarabb éheznek meg. Én pedig nem tudok jóllakni, ha nem elég zsíros az ételem. A zsír elég jól laktat, nem tudom, azt mennyit eszel. S amikor tele érzed magad, az mennyi étel után van? Mert ha keveset ettél, csak tele van a gyomrod és jóllakottnak érzed magad, az más, mint ha benyomtál mondjuk 1200 kalóriát...
2014. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Víz, megtölti a gyomrot nem leszel éhes, egyél lassabban, napjában többször keveset.
2014. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
attól vagy éhes, hogy folyamatosan eszel és a szervezeted ehhez szoktattad. ne egyél és akkor majd nem leszel éhes folyton.
2014. márc. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy idő után akkor is éhesnek érezzük magunkat, ha valójában szomjasak vagy álmosak vagyunk, ha a szervezeted ezeket nem kapja meg, éhséget produkál, ha tartósan nem kapja meg elegendő mennyiségben, akkor pedig folyton éhes leszel. Igyál többet (tiszta vizet) és próbálj meg legalább 6-8 órákat aludni, oszd be jobban az idődet, ha korán kelsz, feküdj le korábban.
2014. márc. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Eszel te elég fehérjét?

Ha én egész nap csak gyors felszívódású kaját (fehér liszt, cukor) ennék, én is gyakran lennék éhes.

2014. márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lisztes dolgok (kenyér és péksütemények, tésztát stb.) jellegzetessége, hogy minél többet eszel belőle, a szervezet annál többet kíván.

Egyéb többet másfajta kajákból, pl. rágj saláta-levelet, uborkát, hasonlókat (szépen megtölti a gyomrot), ill. pl. csíkokra vágott sárgarépát is lehet (mint a ropit) nasizni, vagy a karalábot mint a szalma-krumplit elszelni stb. stb.

És valóban ezek tetejére önteni jó adag vizet, kitölti a gyomrot, és ha gyorsan megéhezel, akkor ismét csak újra ilyesmivel, kitölteni stb. stb.

2014. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó tanácsokat kaptál a táplálkozással kapcsolatban,de még valami én azért hozzűfűznék : azért eszel,hogy élj,és nem fordítva. Nem kell addig zabálni magad,hogy úgy érezd egy cseresznyemagot sem tudsz lenyelni. Ez egyenes út az elhízáshoz,cukorbetegséghez ..
2014. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Második voltam.

Érdekesek az emberek. Ha én álmos vagyok, akkor nem tudok enni. Ha fáradt vagyok, akkor többnyire éhes is. S ha éhes vagyok, akkor nekem kalória kell, bár jobb, ha az nemcsak szénhidrát. Soha nem laktam még jól zöldséggel, vízzel pedig főleg nem, nem is értem, egyesek hogyan képesek ilyesmire, logikátlan. A gyomor megtöltését zöldséggel még értem, de a testemet ilyen ócska trükkökel nem lehet becsapni, neki energia kell a működéshez.

Szerintem a kérdezőnek ki kell tapasztalnia, nála mi működik, elég régóta él, sokkal több tudása és tapasztalata van saját testével kapcsolatban, mint nekünk...

2014. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy csak és kizárólag zöldségek egyen és vizet igyon rá!

Természetesen szükséges, hogy a napi 3-5 étkezés normál, a többi ember által is fogyasztott ételekből tevődjön össze.

De hogy két étkezés között 10-20 perc elteltével ismét csak éhesnek érezze magát, és ismét csak nekiálljon a kenyér és tésztaféléknek, kilószámra egye a mekis-kajákat és hasonló semmit nem ér, csak a pénze fogy nevű kajákat, annak semmi értelme. Olyankor a gyomrot be kell csapni, és ugye azt már hozzáértők bebizonyították, hogy minél több egy étel víztartalma, annál inkább telíti a gyomrot!

2014. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!