Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen tartósítószert használn...

Milyen tartósítószert használnak a konzerves csemegekukoricához? (a dobozon nincs feltüntetve)

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik konzervben van tartósitószer. A kérdésedre csak akkr tudna valaki válaszolni, ha ideirnád, hogy milyen márkájú a konzerv. Egyébként esetleg a google-ban tudsz keresni.
2009. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a dobozon nincs feltüntetve, akkor valószínűleg(remélhetőleg) tartósítószer mentes. Az ilyeneket hőkezeléssel tartósítják.
2009. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az ilyen konzervekből kiszippantják a levegőt,(ezért sziszeg ha kinyitod) vagyis vákumot képeznek, és ezáltal nem romlik meg a tartalma...
2009. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ez coopos kukorica volt.

azért kérdezgetek ilyeneket mert a kisfiam másodszor is csalánkiütéses lett.azóta kb. egy hónapja tejmentes diétán is vagyunk, tehát azóta semmiféle tejes dolgot nem kap, múltkor is evett kukoricát és most is. Nyáron nagyon sok csöves csemegekukoricát evett, akkor nem volt baja. Most az a gyanúm hogy valamelyik tartósítószerre allergiás. Azt mondták hogy elvileg nincs benne tartósítószer, de amúgy biztos van.

már kezdek elkeseredni mert nem jövök rá, hogy mit nem bír szegénykém:(

2009. nov. 3. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a jódos sót nem birja - és az majdnem minden kész termékben van (a jódozott sóból nem szabad akármennyit enni, mert a túl sok jód ugyanannyira ártalmas, mint a túl kevés.)
2009. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hááát ezen én is túlestem. A legallergénebb anyagok a kisgyerekek számára:

- tej, tejtermékek

- mák, dió, mogyoró

- citrusfélék

- paradicsom

- hal

- szója

- gabonafélék

- kakaó


Ezeket a lányomnak helyből letiltották a 3. csalánkiütése után.

Nézz meg mindent, amit tegnap és ma evett, mert csomó mindenbe tesznek tejszármazékot (pl. savóport). Ilyen lehet szalámi, sonka, tepertő.

Én emiatt 1 évig néztem a termékek összetételét, tudom miről beszélek.


Üdv


ui.: konzervkukoricát hőkezeléssel tartósítják, só, víz lehet(ne) benne csak a kukoricán felül

2009. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


kedves utolsó válaszoló:

és egy év után? kinőtte a picúr?

2009. nov. 3. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen 1 év után a gasztroenterológián végeztek egy 2napos tesztet. Ez abból állt, hogy irrigén anyagokat karcoltak a bőr alá, illetve tejet kellett inni (különböző dózisokban) és figyelték a bőrreakciót. Mivel minden negatív volt, egyesével "visszakaptuk" a kajákat, és azóta szerencsére semmi gond. Arra figyelek, ha új ételt eszik, akkor nézem, hogy van-e csalánkiütés. Az ekcéma az vissza-visszajön, de kezelhető.


Üdv!

2009. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!