Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5000 FT-om van ki tudja...

5000 FT-om van ki tudja meddig. (Minimum két hétig) Ebből hogyan tudnék jól gazdálkodni? A kis diákmunkával keresett pénzem 10-én jön.

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 21:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
52%

ne bagózz, ne ígyál. "húzd le a haverokat" mindig a legjobb spórolás :).

egy ilyen kérdésre egyébként nem lehet komoly választ adni, hiszen nem írod hogy mire költesz.... ha dohányzol akkor sehogy.

2013. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

2 kg Rizs, 1 kg huvelyes (bab, lencse, sargaborso),1 kg liszt, 10 tojas, 0,5 kg hagyma, 0,5 kg valami akcios hus, olaj meg gondolom van otthon

Egyhangu, de van benne eleg feherje, szenhirdrat es zsiradek + kaloria is...vitamin nem sok, de 2 hetet kibirsz



Sok fozeleket es babos rizst fogsz enni - tojasbol es lisztbol neg tesztat lehet csnalni

2013. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom, nem alkoholizálok. Nincs káros szenvedélyem. Az iskolai dolgokra költök(fénymásolás, esetleg füzet mikor kell), élelmezés, néha egy-egy "buli" de 1-2 hónapra már arra sem. Ételekből is a legolcsóbbat veszem.


21/L

2013. jún. 20. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én 1000ft- ból éltem 1hétig szóval 5000ftbol simán
2013. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Azt hogy csináltad?
2013. jún. 20. 22:22
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérj a szüleidtől vagy más rokontól,akivel jóban vagy.
2013. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kunyerálni szülőktől, biztos segítenek.

Nekem volt olyan hetem amikor csak 2 ezer forintom maradt. Abból a pénzből vettem két kiló kenyeret egy rúd párizsit, margarin volt itthon, plusz tésztákat, abból is a legolcsóbbakat és ennyi.

Igaz hogy keveset ettem de elég volt 1 hétre.

2013. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

a diákmunkából én arra gondoltam hogy a szüleidnél vagy. tészta, olcsóbb konzerv, a kenyér magában nem túl barátságos

de egy kis vajas kenyér kúrát mindenki kibír :). de a legjobb megoldás tényleg az ha kérsz valakitől.

2013. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Csak ételre kell költened? Milyen egyéb élelmiszereid, fűszereid vannak?


Hipert.escoba el tudsz menni?


Én mindig leárazott (közeli lejáratú) dolgokat veszek, pl múltkor 450Ft-ért vettem egy kiló darálthúst.


3,5%-os tej 219Ft, azt simán meghigíthatod duplájára, vagy 2,5-szeresére, iható-ehető.


Milyen főzési lehetőséged van?


Paradicsomleves sem drága, ha szereted és van cukrod.


Leveskockád van?


Mindenképp állíts össze egy menüt!

2013. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1kg zabpehely 500ft 1csomag fahéj 50ft, 2nagy kefír 200ft-aldiban, lidlben, pennyben

ezekből fahéjjas vízben zabkása, hozzá egy-két kanál joghurt-


1kg rizs 200ft, 1kg krumpli 200ft, 10db tojás 300ft-a legolcsóbb a nagy áruházakban, 1kg máj 500ft, 1csomag virsli a legolcsóbb 400ft-10db-os, 1rúd párizsi 400ft-a legolcsóbb, 2csomag tészta-400ft, 2konzerv paradicsom-100ft, 5kg liszt 600ft, 2liter tartós tej 300ft, 2kis tejföl vagy joghurt 100ft, 1kg csirkecomb 600ft, pár db paprika és paradicsom 300ft élesztő 2db 100ft


májkrém tömlős 200ft-pennybe, egy üveg lekvár 400ft


Nos ezekből reggelinek fahéjjas zabkása joghurttal


Ebéd: tejfölös krumplileves virslivel, virslis tojásos lecsó, sült virsli rizzsel, sült párizsi rizzsel, rizsesmáj, sült csirkecomb krumplipürével, tükörtojás rizzsel, tejfölös krumplifőzelék sült párizsival,paradicsomleves, tejfölös tészta,köménymagos leves, tojásleves, palacsinta, tejberizs, paprikáskrumpli, rakottkrrumpli, krumplistészta, fahéjjas-cukros tészta


a liszből és élesztőből süss kenyeret vacsorának, ahhoz lekvár vagy májkrém, csinálhatsz tésztát is vagy nokedlit ahhoz jó a csirkecomb sütve


Légy kreatív. Most van szezonja az epernek, bodzának, meggynek, csersznyének. Utak mentén sokat látni, menj szedj belőlük, reggelinek zabkásához nagyon jó lesz és vitaminforrás is. Ugyanígy találni lehet spenótot is. Figyeld az akciókat, leértékeléseket, nagyon jók tudnak lenni. Én tegnap voltam este a coop-ban és nagyon sok minden levolt értékelve. kg-os kenyér 99ft, kalács 250g 99ft, annyi, hogy tegnapi volt de észre sem lehetett venni. Tej 99ft, kifli9ft/db, alma 100ft/kg és annyi baja volt, hogy egy pici helyen megvolt rohadva azt kivágtuk, szal megéri figyelni mert sokat tudsz spórolni.

2013. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!