Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek jo, ha egy 20...

Katerina106 kérdése:

Szerintetek jo, ha egy 20 honapos kisgyereknek gombat adnak ebedre bolcsodeben?

Figyelt kérdés

Mert hogy ma volt az elso napunk a bolcsiben es sokkolt, hogy gombat tálaltak fel nekuk... szerencse a fiam nem ette meg :) szereny velemenyem szerint varnek meg a gombaval!!!!

ki mikor ad gombat? es mi van ha nem ertesz egyet az intezmennyel???


2013. jún. 3. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Magával a gombával mi a probléma?

Szerintem egy elég könnyen emészthető étel, ha nincs agyon fűszerezve akkor simán adható.

2013. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A gomba baromira nem könnyen emészthető, hanem nagy része emészthetetlen.

Ettől függetlenül monduk pici darabokra vágva, puhára főzve megjárja, de én azért 3 éves korig várnék vele.

2013. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 doboszoli ***** válasza:
45%

Szerintem nagyon nem jó.

Nem vagyok semmiféle "újhullámos" divat ételmániás, de a gomba cellulóztartalmánál fogva nagyon nehezen emészthető étel, ilyen korban előbb adnék (ill. anno gyermekorvosi tanácsra adtunk is) füstölt szalonnát, mint gombát.

Mondom ezt úgy, hogy a gombát minden formájában imádom.

2013. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

A gombatól semmi baja nem lesz a gyereknek (ha ehető gomba)


Egy a baj nagyon nehéz, és a tápértéke alig több a 0 nál.


A gomba felépítését nagyrészt kitin teszi ki (igen...igen mint a bogarak fedszárnyai) ez az ember számara emészthetetlen, tulajdonképpen csak rostanyagnak jó, ami a kalóriát illeti.

De szinte az összes esszenciális aminosavakat tartalmazzák, igaz a magas víztartalma miatt nagyon keveset.

Ezen kívül D vitaminban gazdag. (Azt hiszem még B vitamin van benne, de ezt csak zárójelben)

Ezenkívül gombánként változó ásványianyagtartalom...


Természetesen a kalapos gombákról van szó:):)

Más gombákat a gyerek fogyaszt elég rendesen, lsd.: sacharomyces cerevisiae :):):):)


Amiért gyerekeknek nem ajánlanák azok a VADON élő gombák,sok nehézfémet tudnak felhalmozni (ólom, higany...) de amit nem te szedsz, hanem termesztik, ott ez nem tud megvalósulni, hiszen a nincs lehetősége ezekhez jutni.


Tehát a gomba simán ehet, a gyerek, csak ne sokat, mert megfekszi a gyomrát, rádásul mindig jól meg kell ragni!!!!!!!!

2013. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megoszlik a velemeny.... de en ugy gondolom egy 20 honapos meg ne kapjon gombat, semmilyen formaban!
2013. jún. 6. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenki azt ad a gyerekének, amit akar...rokon képes csak bio mindenből főzni a gyereknek külön...


Viszont hiába mondod azt, hogy te a gyerekednek nem adsz ezt...meg ezt...mert úgy gondolod, a közétkeztetésben pedig mégis adnak neki...pontosan tudják, hogy mit lehet, és mit nem....az megint más, hogy te nem szoktad...

Tudom mit beszélek, hiszen ezt tanultam:)



Utolsó előtti,

2013. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!