Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A férjem kiakadt rám mint a...

A férjem kiakadt rám mint a taxi óra. Utána járnék, igaza van-e. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Bedöglött a gáztűzhelyünk.Javíthatatlan ezét kuka.Felvetettem a dolgot,mi lenne ha villanytűzhelyet vennénk?!(szabadon állót)Erre kiakadt,hogy mit gondolok én??!!mennyit fog az fogyasztani?!ki fogja azt a villany számlát kifizetni?!

Ezért kérdezném én tőletek:tényleg többe jön ki egy villanytűzhely fogyasztása mint a palackos gázosé?mindennapi használatban lenne a főző része.a sütője max hetente 1-2 alkalommal menne.nem három fogásos kajákat főzök mindennap,de tea-leves-főétel minden nap van,szóval ennyi használatnál mégis mennyit fogyasztana árban?sokkal többe kerülne a villanyos főzés mint a gázos?Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. jún. 2. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nos, sajna mi még csak most állunk egy ilyen csere előtt, így gyakorlati tapasztalatom nincs, de számolgattuk már a gáz energiáját, árát... A palackos gáz azt hiszem, vezérelt áram árban van vagy kicsit több? A normál áram drágább, de nem olyan óriási mértékben. No erre jön rá, hogy pl. a mi ócska gáztűzhelyünk roppant pazarló, fent ugye abból adódóan, hogy gáz, de a sütőajtó olyan rosszul szigetelt, hogy sütéskor egészen forró még a fogantyú is. Lassan is készülnek a dolgok, akár sütésről, akár főzésről van szó. Úgyhogy nem csodálkozom majd, ha hasonló áron vagy kicsit olcsóbban jön ki a villanytűzhely... S nyáron sem fogja annyira a szobát fűteni (télen mondjuk oké a pazarló gáztűzhely is, nem vész kárba).

Nekünk eszünkbe se jut palackkal szerencsétlenkedni hosszabb távon, már a kényelmünk megéri a cserét, ami annyira nem lesz olcsó, mert a párom indukciósat akar s meg is értem, az a legtakarékosabb (az nem érdekel, hogy hosszú-e a megtérülés, az idő, kényelem s a tudat, hogy optimálisabban működik, megéri nekünk). Mi speciel beépíthetősen vesszük, úgy olcsóbb s egyben praktikusabb is.

2013. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt, az a bekötés... Nos, egy villanytűzhely elég sokat tud fogyasztani, nekünk külön ki kellett húzni egy erősebb áramú kábelt (végigásták az egész kertet, na ez a mi esetünkben megdrágította a dolgot), most már csak vésni kell a falat s majd a villanyszerelő fixen beköti a főzőlapot és a sütőt (tűzhelynél legalább csak egyszer van). Egy villanytűzhely túl erős ahhoz, hogy sima konnektorba dugja az ember.


Úgyhogy a tűzhelynek és bekötésének, esetleg a vezetékezésnek a költségét kell először megnézni... Abban szinte teljesen bizonyos vagyok, hogy a villanytűzhely nem enne 10 ezret, bár lehet, hogy nyolcat igen. Tényleg hiányzik a tapasztalatom e téren s nem mindegy, hogy milyen típusú az a villanytűzhely s mennyire volt rossz a gáztűzhely (a mienket írtam, milyen s valóban, a receptekben szereplő sütési időt nyugodtan duplázhatom... s akkor is inkább süti az alját, mint rendesen. jó lesz megszabadulni tőle).

2013. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.tényleg milyen igazad van.nekünk is a sütő inkább égette az étel alját,minthogy megsütötte volna,míg a teteje majdnem hogy nyers volt.a miénk ajtaja sem zárt rendesen és tényleg még a gombok is forrók voltak rajta ha ment a sütő.meg fogom mutatni a válaszod páromnak (persze a többiekét is) így hátha hamarabb közös nevezőre jutunk és okos döntést hozunk.köszönöm még egyszer mindenkinek.
2013. jún. 2. 20:43
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekünk a gáztüzhely fözö része gáz,amire általányt fizetünk.ez 2havonta 4500ft. a sütö része villany.napi szinten fözök,sütök.az össz villany számlánk 6-7ezer ft kb.,de ebben a mosogép,tv,lámpák,laptop..stb. benne van.
2013. jún. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11-12 voltam s most már tudok hozni számokat is :) A párom tegnap megfogott egy villanyszámlát és kiszámította, mi mennyi, megcsinálta ezt a gázpalackra is (még rég), amúgy Te drágán veszed a palackot hozzánk képest, s így Neked 42ft jön ki egy kWh-ra gázpalackból, míg a normál áramból ugyanez kb. 48,5 ft (a vezetékes gáz 13ft, az az olcsó, nem a palackos, mondjuk vezetékesnél van évi költség és a kábelek sincsenek el örökké magukban, ez ilyen). Osztva-szorozva, csak az energia árát figyelembe véve 900ft-tal lenne több a fogyasztás villanytűzhellyel, de mivel írtad, hogy a Te sütőd is pazarol, túlságosan melegíti a külvilágot, így valószínűleg ez a költségnövekedés sem lesz meg, akkor sem, ha inkább főzöl, mert e főzőlap rész is gazdaságosabb, mint a gáznál (hirtelen ilyen ki tudja, mennyire és milyen feltételek mellett igaz ábrát találtunk, hogy 55%-os hatékonyságú a gáz, 75 a sima elektromos, 90 az indukciós :D). Úgy nézem, a villanytűzhely egyértelműen jobban hatékonyabb, mint amennyivel az ára több a palackos gázénál, így inkább némi költségcsökkenésre számítok. A kiépítés költsége természetesen ott van, no de a kényelem és a sikerült sütik is (szerintem kifejezetten pénzkidobás egy alul égett, felül nyers étellel foglalkozni. a mi sütőnkben még elvan a kenyér, de süteménnyel nem sűrűn próbálkozom, mert nagyon könnyen elszenesedik az alja, pedig cserép is van a sütő aljában).


Ennyit tudtam tenni érted :) Sok sikert!

2013. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekünk volt gáztűzhelyünk =vezetékes gázzal). Mindig azt mondtam, jó. Sokat sütöttünk, főztünk. Már évek óta villanytűzhelyünk van, kerámialapos, de a különbség óriási. Még főzésnél is jobb, de a sütőt egy lapon sem lehet említeni. Gyönyörű, magas torták, sütik, a sültek aranybarnák, egyenletesen átsülve.

A fogyasztását nem tudom pontosan, kb. 21 ezer Ft havonta a villanyszámlánk, de mi elég pazarlók vagyunk(: Három számítógép szinte állandóan megy, kétnaponta mosok 1-2 tank ruhát, fagyasztó, tv-k szinte egész este mennek, stb. Ja, és naponta főzök ebédet, többnyire vacsorára is főtt kaja van. Annyi a pozitívum, hogy általában A, A+ .os háztartási gépeink vannak.

2013. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Elírtam a villanyszámlát. Nem 21 ezer, hanem 12 ezer Ft havonta.
2013. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16-os ki is kerekedett a szemem a 21-ezer forinton :D de aztán láttam a javítást :)

egyenlőre ott tartunk ebben a dologban,hogy kaptunk egy használt palackos tűzhelyet (ugye még sem lehetünk tűzhely nélkül) Aztán ha lesz annyi félretett pénzünk,hogy kiépítsük a hálózatot a villanytűzhelynek,akkor belevágunk (mert eddig azt sem tudtam,hogy külön hálózat kell neki.) Köszönöm,hogy felvilágosítottatok minket,úgy érzem a páromat is sikerült meggyőznünk ;) köszi nektek

2013. jún. 6. 12:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Szívesen:) Az Elektrolux kerámialapos villanytűzhely nagyon jó!
2013. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!