Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Házi fagyit miért kell átkever...

Házi fagyit miért kell átkeverni fagyasztás közben, és mivel kell?

Figyelt kérdés
Csak kanállal keverni, vagy habverővel, botmixerrel? Ha sokáig keverem, habosabb, lágyabb lesz? Vagy csak az egyenletes fagyás miatt kell kanállal átkeverni?
2013. máj. 31. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a házi fagyit kell keverni! A "rendes" fagyit is keverik fagyasztás közben, mert a bevitt levegőtől könnyebb, lágyabb lesz. Ha nem kevered, akkor egy jégtömb lesz belőle!


Láttál már fagyi gépet?

2013. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem azt tudta a kérdező is,hogy a rendes fagyit keverik..
2013. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akár láttam, akár nem, a működését nem ismerem. Te ismered pontosan, mi történik egy fagyigép belsejében? Légyszi írd le lépésről lépésre! Ja, és a világ minden típusú fagyigép működését!


Az sehol nincs leírva, hogy csak kanállal kell-e átforgatni, vagy habverővel alacsony fokozaton, vagy magas fokozaton. De ez alapján az sejtem, az a legjobb, ha minél többször, minél alaposabban, magas fokozaton át van keverve. Ugye?

2013. jún. 1. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Fagyasztás közben kell keverni habverővel. Ezt házilag nem tudod megoldani. Hacsak nem ülsz be a fagyasztóba és kevergeted folyamatosan, míg kész nem lesz. Ha mondjuk 5 percenként kiveszed és átkevered valamennyit számít, de így sem lesz olyan krémes állaga, mint a fagyigéptől.
2013. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"akár láttam, akár nem, a működését nem ismerem. Te ismered pontosan, mi történik egy fagyigép belsejében?"


Igen, tudom. Gyerekkoromban sokszor néztük hogyan készül a helyi kocsmában a fagyi. Még az a bádog pultos kocsma volt ott ahol a KÖJÁL se járt. De tudom hogy néz ki egy Caprigiani gép belülről - te is megnézheted zárás előtt, mikor szétszedik tisztítani. Ha még jégkása készítő gépet is láttál már a plázában, akkor már mindent tudsz.

:D

2013. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pár forintért vehetsz is ilyent, és akkor otthon is láthatod, hogy működik:

[link]

:D

2013. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Harkonnen: azért nem vettem gépet, mert azt mondták, nem sokkal jobb, mint a kézzel készített. Ez akkor nem igaz, egy olcsó gép esetében sem?
2013. jún. 1. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!