Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoktál vinni a szomszédnak/ok...

Szoktál vinni a szomszédnak/oknak a főztödből?

Figyelt kérdés

Nálatok ez szokás?

Nem úgy gondoltam hogy mindennap, én falusi vagyok, mikor meséltem a városi ismerőseimnek el sem akarták hinni hogy én bizony viszek és kapok is.


A sütiből mindig viszek (többnek) és ők is hoznak, meg ha olyat főzök amiről tudom hogy nagy kedvencük..


2013. márc. 24. 14:23
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
nagymamám és a szomszédja mindig főznek egymásnak, sokszor együtt is főzőcskéznek, sütnek. :) nálunk ez már nem szokás.
2013. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Belvárosban születtem, ott is nőttem fel, akkor még átjártak a szomszédok egymáshoz, vittek is ezt meg azt egymásnak, de arra is emlékszem, hogy ezekből lett a legnagyobb pletykázás. akkor kibeszélték a harmadikat-negyediket, és így tovább...Aztán jó összevesztek, majd kibékültek egy másik kislábas kaja mellett:)

Ebből tanulván és mindig is kerültem a ilyesfajta közvetlenkedést a szomszédokkal, pontosabban senkinek nem volt erre igénye a környezetemben. Már 20 éve családiházban élek, de a környéken senkinek sincs egy árva csibéje sem, és nem is termelnek semmit, csak parkosított porták vannak.

Jóban van mindenki a saját szomszédaival, de csak annyira, hogy hello, miújság, hogy vagytok.

Itt nem működik az ilyen kaja cserebere dolog, de talán jobb is. ebből biztosan nem lesz pletyka.

2013. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nemtudom most mi a szokas (33 eves vagyok mar...) de amikor 15 körul voltam Kismaroson eltek a nagyimek. Ott mindig volt joves menes ha valaki valami finomat sutott. Emlekszem hogy imadtam a szomszed neni meggyes pitejet. fu de jo volt. es a nagyim mindig feltekeny volt :-D amikor a szomszed neni hozott belole en pedig befaltam az egeszet az ovet meg annyira nem ettem :). Regi szep idok.
2022. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!