Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoktál vinni a szomszédnak/ok...

Szoktál vinni a szomszédnak/oknak a főztödből?

Figyelt kérdés

Nálatok ez szokás?

Nem úgy gondoltam hogy mindennap, én falusi vagyok, mikor meséltem a városi ismerőseimnek el sem akarták hinni hogy én bizony viszek és kapok is.


A sütiből mindig viszek (többnek) és ők is hoznak, meg ha olyat főzök amiről tudom hogy nagy kedvencük..


2013. márc. 24. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam vinni : és én is kapok dolgokat .
2013. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez annyira szokás max., hogy leszedik a szilvát a fánkról /amennyi kell nekik/ ill. cseresznyét mi meg kapunk barackot...

Amúgy egyáltalán nem.

2013. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám egy kis faluban él és ott ez elég megszokott.Itt a társasházban csak a mellettem lakó gyerekeknek szoktam néha-néha egy pár szelet sütit vinni.

Anyuéknál viszont már "népszokás".:)

Gizi néni Néger kockája verhetetlen.:)Rengeteget hozott át nekem gyerekkoromban.

Anyunak pedig a rétese fenomenális.Így ő azt szokott átvinni.Nagyon sok süti csere volt már a kerítésnél.:)De nem csak süti,hanem kolbász,hurka,kocsonya,lekvár,befőtt,stb import-export bonyolódott/bonyolódik le köztük.

Kerti munkák alkalmával pedig beindul náluk a "telek-biznisz".

Magokat,palántákat majd terményeket cserélnek.

2013. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én városban lakom, de olyan utcában ahol még inkább a falusi mentalitás szerint élnek.

Amikor ideköltöztünk a barátnőmmel 22 évesen akkor ugye nagyapámhoz jöttünk, akkor még élt, és ő mondta hogy vannak ilyen szokások.

Persze ez inkább csere dolog volt mert ha sok gyümölcs volt a fán akkor átadtunk nekik, vagy ha túl sok zöldség, főleg cukkini, amit sokszor nem győztünk, már, azokat átvittük nekik és kaptunk vissza étel formába, de már sütit is csináltak belőle. A barackot mi mindig leszedjük ami ehető, abból sütit csinálunk, a rohadtakat pedig a szomszéd viszi el, mert nagyon jól tud pálinkát főzni és hálából, 2-3 üveggel meglep bennünket.

A szembeszomszédnak a levágott füvet hordom át a csirkéknek, és visszakapjuk tojás formájában.

Van mogyoró bokrunk is, tavaly baromi sok volt, 2,5 zsák jött össze, abból egyet át adtam a szomszédnak mert neki sosem sikerült, meg imád belőle krémet készíteni, mert cukrász volt és nagyon ért hozzá, kaptunk is egy üveg krémet, meg egy jó kis mogyorós pitét, meg volt amikor tortát adott.

Ilyen főzött kaját nem szoktam adni de ami esetleg terem és cserélünk például nekem van sok cseresznyém neki meg sok szilvája akkor mindig vagy cserélünk vagy csinál belőlük valamit és ad át.

Amikor disznót vágtunk tavaly, akkor vittünk át neki hurkát, meg kolbászt is, ő meg viszonozta más formájában.

A barátnőm munkahelyére is hordja a tojásokat mert nekünk is vannak tyúkjaink, tavaly szereztem őket, és hordja be a tojásokat, és mindig kap cserébe valamit, ami nekünk például nincs meg, de jól jöhet.

Volt hogy házi karfiolt kaptunk cserébe, volt amikor buktát, tehát lehet így cserélgetni dolgokat, mi környékünkön ez szokás. És van egy kollégám akik városban élnek, és ők is cserélgetnek dolgokat. Igaz hogy főzött kaját nem amit vásárolt alapanyagokból dobnak össze és nem tőlük kapott dologból, ezt mi sem csináljuk, mert minek, és mi több napra főzünk alapból, mert így éri meg és így célszerű mert munka mellett nem mindig van erre idő.

2013. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 éves vagyok, eredetileg egy kb. 50 fős mellékfaluból származom, és mér kiskoromban sem volt szokás, most hallok ilyesmiről először. Maximum tejet, tojást, egyéb háztáji dolgokat csereberéltek, adtak egymásnak az asszonyok, ha volt több, mint kell.
2013. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Dédnagyanyám a Bakonyban élt, egy kis faluban, ott szigorú barter üzlet csere-bere ment. Ingyen senki nem adott semmit, talán csak a félárváknak stb.


Gondolom sejted, hogy Budapesten nem szokás csak a nyolckerben, de ott sem mindenhol már. Mindenki úgy van vele, hogy mindenki dolgozzon és vegye meg magának.

Vidéken kevés a munka szerintem ilyen módon ahogyan ti éltek lehet javítani a helyzeten.

2013. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tetro ***** válasza:
100%
Én Budapest belvárosban lakom. Igazából kedvtelésből főzök, és van a szomszédban egy idős néni, neki rendszeresen viszek az ebédből is.
2013. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Faluban láttam már ilyet, de én panelban lakom, a szomszéd lakást prostituáltaknak bérlik, szóval nem hiszem, hogy ez egyáltalán téma lenne nálunk. :D
2013. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
megyei jogú város kertes részében élek. elmondhatom, hogy ez itt szokás. sőt, a fiatalabbak segítenek az idősebbeknek pl takarítani is :)
2013. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Falun élek immár 28 éve. De itt soha nem volt ilyen szokás. Senki nem visz senkinek semmit. Max pénzért...
2013. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!