Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üdítőkről vízre hírtelen?

Üdítőkről vízre hírtelen?

Figyelt kérdés
Talán ostobasg amit kérdezek, de annyira nem vagyok jártas ebben a témában. Eddig mindig csak szénsavas, rostos vagy szűrt gümölcsleveket ittam, meg hasonlók. Úgy, mint más mondjuk a vizet, napi 1-2 liter, hozzá semmi. Most viszont szeretnék áttérni a vízre, mert egyre ideegsítőbb utána az utóíze, a fogaimat is szépen tönkrevágta, meg hasonlók. Szerintetek ennek van értelme, lesz valami jelentősége, hogyha a napi 1-2 liter gyümölcsléről a napi 1-2 liter vízre szokom rá? Valamint ez befolyásolni fogja a kilogrammok számát?

2013. jan. 27. 10:42
1 2
 1/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Mindenképp érdemes áttérni. Először is olcsóbb, oltja a szomjat, nincs benne cukor. Attól még lefogyni nem fogsz, hogy vizet iszol, ahhoz étrend és sport kell. Az elején lehet fura lesz, nem biztos, hogy meg fogsz tudni inni annyi vizet, mint gyümölcslevet (nincs íze és elveszi a szomjat). 1 liter folyadék egyébként nagyon kevés. Én edzés alatt megiszom 1-1,5 litert és akkor még előttem az egész nap. Minimum 2 liter vizet próbálj meginni.
2013. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A víz egészségesebb. Az üdítők pedig hizlalnak.
2013. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy kicsit kevés, de alapból kevesebbet is eszem. Napi 1-2 szendvics. Félreértés ne essék, egyáltalán nem fogyózom! Csupán csak így szoktam meg a fél 5-ös kelés mellett, és hogy hazaérek 4 után.
2013. jan. 27. 11:14
 4/11 Joshy Ca$h ***** válasza:
Én nagyon ritkán iszok üdítőket, max ha valahol megkínálnak és nincs más vagy ha be vagyok rúgva:) Csapvizet is megiszom de az nem mindenhol jó. Nekem ez oltja legjobban a szomjamat, néha furán is néznek rám mikor megkínálnak azzal a sok cukros szarral, és nem kérek belőle. De ha áttérsz a vízre biztos fogyni fogsz 1-2 kilót, meg a fogaidat se fogja szétmarni. Decemberben voltam fogorvosnál nem volt panaszom csak elmentem mert 4 évvel ezelőtt jártam ott utoljára, 1 fogamat kellett tömni.
2013. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban a szénsavasat hagyd el, és azt pótold először vízzel. A rostos vagy szűrt gyümölcslevekkel alapvetően nincs probléma, egészségesek. Fogyaszd őket mondjuk fele-fele arányban a vízzel.
2013. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dogmatix91 ***** válasza:
egészséges a gyümölcslé? :D Megnézted már az összetételét? :D
2013. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

most van itt mellettem egy liter narancslé, összetevői: víz, narancslé.


Ebben nem igazán látom, mi az egészségtelen. Nyilván hülye nem vagyok, hogy elhiggyem, hogy "100%" és egyebek, de azért nem a kólával áll egy szinten.


Egyébként pihen a konyhaszekrényben egy 15 literes termelői almalevem is, nyilván az is egészségtelen.

2013. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dogmatix91 ***** válasza:
kíváncsi vagyok annak a narancslének a márkájára. Bizonyára 0 tartósítószer és cukor van benne, azért áll el hetekig. De igazából lényegtelen is. A gyümölcsöknek alapból magas a fruktóztartalma ami ugyan olyan egészségtelen, mint a szacharóz.
2013. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 walk w1th mee válasza:

Fura lesz...sokáig énis csak üditőt ittam,de mióta nem veszek/veszünk,a csapviz/szénsavas kútvizet nyomatom:D

De néha iszok üditőt is,arányosan..:D

2013. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Német narancslé, vitafit vagy mi a fene a márkája (kint élek, itt vettem, nem tudom otthon kapható-e).

Nyilván található benne tartósítószer, de a kutya nem fogja ráírni sajnos. Ahogy azt sem, hogy a 100%-hoz köze nincs a narancslének.


Én mindezzel együtt mégis úgy érzem, hogy egészségesebb az egyéb (főleg szénsavas) italoknál. A bontatlanul hosszú elállásra egyébként a légmentes csomagolás a magyarázat. AMint megbontod, kb. 1 hét az élettartama a hűtőben...


A házi almalé is hasonlóan van csomagolva: légmentes, csappal lehet belőle engedni. Közvetlenül a termelőtől kaptuk...viszont ha kiengedsz 1 litert, berakod a hűtőbe, kb. 3 napig bírja, mert tényleg nincs benne tartósító. Az a 3-4 nap, amivel a narancslé tovább él, számomra nem bűntény a tartósítás terén.

2013. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!