Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hidegtálhoz mondjatok már...

Zsanna70 kérdése:

Hidegtálhoz mondjatok már tölteléket a sonkatekercshez! Sajtkrémeset, körözötteset terveztem. És még milyet lehetne?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Én pont ma készítettem tormakrémes sonkatekercset ez alapján:

[link]

Nekem kevesebb vaj is elég lett bele,de ahogy neked ízlik.:)

2012. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Brokkolikrémeset is olvastam valahol a minap, ne kérd, hogy megkeressem... :)
2012. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem fordított receptem van, vagyis egy nagy tojáslepényt csinálok tepsiben, arra teszek sonkaszeleteket, és az tekerem fel egy vajkrémes, csemegeuborkás, kalif. paprikás

krémmel. kihűtve ezt, szeletelve teszem hidegtálra, nagyon szép és nagyon finom.(részletesebben is leírom, ha kéred)

2012. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3.! Én kérném, ha lehet. Köszi...
2012. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tormakrémes.
2012. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki a tojástekercset kérte, most írom:) most jutottam ide a géphez, mert sütök főzök... stb.

tojástekercs (ahogy én készítem)

8 tojást egy púpozott evőkanál liszttel, egy kisebb fej reszelt vöröshagymával,5 deka reszelt sajttal, sóval, borssal, kis frissen vágott petrezselyemel jól kikeverek.

egy tepsit (nekem kb 38x25-ös) kibélelek sütőpapírral, amire ráöntöm a tojást. előmelegített sütőben pár perc alatt világosra sütöm. nem baj, ha púposodik, egy villával bele kell pár helyen bökni, és szépen visszamegy.

ha kész hagyom hűlni. spájz, ilyenkor hasznos.ha egy kicsit hűlt már akkor egy nagydarab folpackra borítom, a sütőpapírt lehúzom róla, majd beborítom vékony sonkaszeletekkel. a szögletes a legjobb.

a krém bele: 15 deka vajat sóval, borssal, kis mustárral kikeverek, bele szintén 5 deka reszelt sajt, 1-2 csemegeuborka apróra vágva, és úgy kb egy fél kaliforniai piros paprika is kicsire kockázva.

ezzel megkenjük az egész lepényt egyenletesen.

a folpack segítségével, akár a piskótatekercset a tojáslepényt is feltekerjük, viszonylag szorosan, de ne törjük össze:)

legjobb, ha egy éjjelen át hűtőben van, de 5-6 óra is elég neki, hogy a folpackot lebontva szépen kb 1 centis szeletekre vágjuk.

tavasztól őszig szőlőlevélen szoktam tálalni, de ilyenkor jégsaláta leveleket teszek a tortapapíros tálcára és azon szervírozom.

tényleg nagyon szép és finom, minden hidegtálas asztalon megállja a helyét.

2012. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kértem. Köszönöm, jónak hangzik, kipróbálom :)
2012. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2012. dec. 31. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Mindenkinek vidám szilvesztert és BUÉK:))
2012. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!