Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik illedelmesebb, ha a...

Melyik illedelmesebb, ha a pincér elviszi mikor kiürül egy tányér/pohár, vagy ha vár, míg mindenki végez az asztalnál?

Figyelt kérdés
mint vendég engem nagyon zavar ha elviszik előlem az üres poharat/tányért, és a beszélgetőpartnerem még iszik vagy eszik, mert olyan érzés, mintha én nem is rendeltem volna semmit. Ugyanakkor azt is megértem, h a piszkos üres dolgokat otthagyni szintén nem szép. De melyik az illendő?
2012. nov. 25. 20:27
 1/8 anonim válasza:
100%
Én egy csárdában dolgoztam a nyáron Tihanyban mint mosogatólány. Illendőségből nem tudom, hogy melyik nyerő, de nálunk pincére válogatta. Viszont a mosogatólánynak nagy segítség, ha nem egyszerre kerül be az összes szennyes a mosiba, hanem folyamatosan jönnek, főleg egy augusztus 20-i napon..!
2012. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tapasztaltam, amit írtál. Egyszerre szokták elvinni a tányérokat. Megkérdezik, végeztünk-e, ízlett-e stb. mit kérünk még.
2012. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha azonnal elviszik, amint elfogyott.

Ez a lehető legcélszerűbb.

2012. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pedig sok kávézóban, vagy iszogatós helyen elviszik az üres poharat
2012. nov. 25. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre szokták - persze ha tele van az étterem akkor a véges kapacitás miatt lehet sietni/siettetni a hamar elvitellel.


De van például egy népcsoport, akiknél az üres üveget (pl. 0,25-ös kóla vagy icetea) sem szabad elvenni, akkor sem ha rendel másikat, mert a végén elkezdenek problémázni, hogy nem is itták meg...

2012. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden a helytől függ. Lehet bunkóságnak tűnik, de vannak olyan helyek, amik menők, de kevés a helyük. És így felgyorsítják az érkezés-távozás folyamatát. gyorsabban felszabadul az asztal és jöhet a következő vendég. Én jártam már a családommal úgy, hogy elmentünk vacsizni, de közölték, hogy jelenleg nincs szabad asztal...Na ezt akarják elkerülni. A nagyobb, menőbb helyeken viszont nem sietik el a dolgot. Szépen megvárnak mindenkit, egyszerre elviszik és megkérdezik akarunk-e még valamit. Kellemetlen tud lenni, de vannak ilyen helyek.
2012. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tottenham válasza:

Lehetőség szerint a tányérokat egyszerre rámolják le a pincérek az asztalról (Pl: előételek és főételek után!) de ez minden helyen más-más lehet. A tányérokon az evőeszköz állására is figyelnek a felszolgálók,hiszen itt is van egy úgymond "jelzés" hogy mikor fejezte be a vendég az étkezést,illetve folytatja-e.

A poharaknál viszont ha egy kicsi van az aljában akkor megszokták kérdezni (illedelmesen) hogy fogyaszt-e még valamit a vendég de ezt egy bizonyos idő után.

Üdv!

2012. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel én és családom elég sokat járunk étterembe ezért szerintem az ha megvárja míg mindenki végez.
2013. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!