Miért van még a prémiumkategóriás szaloncukorban is kakaómassza?
Volt egy cikk a neten, arról, hogy egyes (amúgy nem olcsó) szaloncukrokban telített zsírsavak találhatók. Ennek kapcsán megnéztem pár szaloncukor összetételét.
A prémiumárú Milkában is volt telített zsírsav. A másik prémium Stühmerben nem láttam növényi zsírt felntüntetve, de volt ott 30% kakaómassza. Na de egy 5000 Ft/kg-os árú cuccban mit keres ott? Ha a teszkógazdaságos 1000 forintosban ott van, az egy dolog. Na de egy drágában?
A költséghatékonyság miatt :) Magyarul, hogy több legyen a haszon.
A magyarok kétpofára eszik a kakaós bevonót, például a pöttyös túró rudi is azzal van bevonva. Pedig akár valódi csokoládéval is be lehetne vonva az a szerencsétlen 30 grammos rudacska. Tömjük a prolit, hogy nőjön a profit :)
A probléma hogy nem létezik minöségi szaloncukor, habár ez lehet azért mert nem létezik minöségi csoki sem magyarországon.
A boci még ehetö, de soha nem ér el egy milka vagy lindt minsöéget.
A milka szaloncukor finom, ehetö, de az meg olyan mint egy kis milka csoki szaloncukornak öltöztetve.
Aztán próbáltam a szamos szaloncukrot. hát kiábrándító, hogy egy ilyen márka milyen íztelen édes masszát tud gyártani, és rissz rossz csokival bevonni. Lehet mert a lübecki és más finom marcipánokhoz hasonlítom, de azok legalább ehetöek és finomak.
ezt a stühmert nem ismerem, de most megyek magyarországra majd megkostolom.
magyarország képtelen minöségi csokit csinálni, számomra szinte mindegyik csak egy édes massza.
nekem az a csoki ahol érzed az ízeket, ahol a csokinak csoki íze van ahol a töltelék nem csak édes hanem ízes is...
Kedves utolsó, pár gondolat:
1. A Túró Rudi is régen csokis volt, most csak kakaómasszás. Tehát lehet csokival is burkolni tölteléket.
2. Bár a csoki alapból tartalmazhat kakaómasszát, de azért 30! eléggé túlzásnak tűnik, mert ott a töltelék is, így a burkolata az ezekszerint kakaómassza csoki helyett.
Osztrákban finomabba a szaloncukor?
Amúgy a Bobonetti nem rossz, de nem is olcsó, mert közel egy ezres 380 gramm. Ami még a chipsadót levonva is eléggé drága. De durva benne a sok telített zsírsav. Azt hittem, hogy ez inkább a chipsekben van, meg sem fordult a fejemben, hogy a szaloncukorban is van ilyesmi, méghozzá nem is kevés! :(
Nem a csokija miatt fizeted azt a plusz 4 ezer forintot. Hanem mert Milka. A márkanevet kell megfizetned.
A kakaómassza meg tényleg költséghatékonyság.
igen pontosan a márkát fizeted, és azt, hogy olyan csilli-villi a karácsonyi doboza, nagyon rusztikus és nosztalgikus.
És ez rá is megy az ízére.
A kakaómasszát, mint említették előttem, a kakaóbab másodlagos feldolgozásával nyerik. Ettől lesz csoki lesz a csoki. Nincs benne semmi csupán a kakaó maga: zsírmentes kakaószárazanyag, kakaóvaj (55%) és sok-sok ásványi anyag, nyomelem és bioaktív anyag. Víz sosem, semmilyen körülmények között nem kerül a csokoládéba, ugyanis ők ősellenségek, ellehetetleníti a massza finomításának (a csokoládégyártásnak) a folyamatát. Táplálkozásbiológiailag annál értékesebb egy csoki, minél nagyobb a kakaóanyag tartalma (vagyis, hogy minél több benne a kakaómassza). Ha igazán egészségtudatos valaki, nyers kakaómasszát eszik a csoki helyett, hiszen abban nincs se cukor, se vanilin, se esetleges hidrogénezett növényi zsírok.
Ezeket a zsírokat azért adják a csokihoz, hogy minél kevesebb kakaóvajat kelljen felhasználni, ez ugyanis a legdrágább összetevője.
A CBE (kakaóvaj-ekvivalnes) zsírok 5%-ban adagolhatók a csokiba az EU-s szabályozás alapján: pálmaolaj, shea, mangó magzsír, illipe, kokum gurgi stb. Vannak viszont olyanok, melyeket teljes helyettesítésére használnak; ezeket nem nevezhetik csokinak, ilyenkor tudom is én milyen furfangos neveket kell adniuk a "csoki"-nak pl. tejtábla. Ilyen nemcsoki a tortabevonó is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!