Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukormentes gabonapehely?

Cukormentes gabonapehely?

Figyelt kérdés
Valaki tudna ajánlani olyan gabonahelyheket (csokis, fahéjas, natúr), ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot? Nem a zabpehelyre gondolok itt ez alatt, és az Update termékekre.

2012. okt. 17. 08:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem az Update termékekre.
2012. okt. 17. 08:46
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Natúrból a Spar saját márkás kukoricapehely azt hiszem nem tartalmaz. De meg kell nézni, hogy a Budget, vagy a Spar Vital, vagy melyik, de én találtam ott régebben.
2012. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gabonák magas ch tartalmú, glutén és lektin tartalmú, hosszú távon degeneratív betegségeket okozó 'ételek' (leginkább a rágcsálóknak étel).


És a legnagyobb gond a gabonapehelyben a cukor? Ismerek olyat, aki nem akar cukorbeteg lenni, ezért édesítőt tesz a kávéba, aztán megeszi a kenyeret. De valami orvos nagyon elfelejtette elmondani neki, hogy a cukor és a keményítő hatása ugyan az a szervezetre, mivel mindkettő glükózzá (a kristálycukor glükózzá és fruktózzá) bomlik le..

2012. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én mindent édesítőszerrel készítek és kizárólag a light kólát iszom meg, mert a többi nem esik jól, főleg, ha tudom cukor is van benne. Azért érdekelt, mert ha reggelire megeszek egy natúr joghurtot, akkor felesleges cukrot (és nem keményítőre, vagy búza/gabonaféléből nyert glükózra gondolok) ne vigyek be még azzal is.
2012. nov. 5. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha megeszel egy joghurtot, akkor valami folyékony genyát töltesz a gyomrodba, amiben semmi olyan anyag nincs ami miatt érdemes a szádba venni de az inzulin szintedet felnyomja. Lónyál, vagy tehén váladék ahogy én nevezem.


A kristálycukor lényegében biztonságosabb mint a mesterséges édesítők. Káros, de még mindig biztosabb mint szinte ismeretlen vegyszerek, de vannak természetes édesítők.


A gabonák egy egérnek, vagy verébnek talán jó választások.

2012. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Te utolsó válaszoló, te amúgy mivel táplálkozol?
2015. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1, Tudom, hogy már rég halott kérdés, de a natúr joghurt igenis egészséges.

2, A cukorbetegeknek a cukor a legrosszabb összetevője.

3, A szervezetnek szüksége van szénhidrátokra. Szerinted a gyümölcsökben lévő cukrokkal mi a helyzet? Sokkal gyorsabban és nagyobb mértékben megemeli, mint a kenyér.


Üdv, egy 20 éve diagnosztizált cukorbeteg

2016. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!