Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egeszseges etelek, italok?

Egeszseges etelek, italok?

Figyelt kérdés

Kisbabam lesz es szeretnek egeszsegesen etkezni, fozni, sutni. Ez azert nehez, mert mindig gyorsettermekben ettem vagy rendeltem otthonra. Mar gyerekkent is, mert anyukam csak hetvegen fozott, sokat dolgozott es nem volt ideje otthon fozni.

De en nem szeretnem ugyanazt tenni mint o.

Azt hallotam, hogy zoldseget kell enni. De ennyi? Ez mar egeszseges etkezes?


2012. okt. 6. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Töltsd le Horváth Ilona szakácskönyvét, ha tudod az eredeti nagykönyvet vásárold meg. Nagyon sokat tudsz belőle tanulni, alapdolgoktól kezdve fincsi és jó receptek is vannak benne.

Persze, ha megakadsz valahol, itt, ezen az oldalon is kérdezhetsz, válaszolni fogunk, és ha már megtanulsz főzni, akkor kizárólag csak rajtad fog állni, hogy miket teszel a családod asztalára.

2012. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az egészséges étkezés tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy próbáld meg kerülni a boltokban a feldolgozott kajákat, amik tele vannak nyomva tartósítóval, E-kkel, hidrogénezett növényi zsírokkal, meg ilyesmivel. Próbálj meg minél kevesebb cukrot és fehér lisztet enni. Édességek helyett tehát egyél inkább mindenféle gyümölcsöt, sós rágcsák helyett pedig olajos magvakat például. Próbálj ki mindent, ami szimpatikus, mert minél változatosabban eszel, annál több tápanyagot tudsz bevinni.

A bolti készételeket és az éttermeket szerintem jobb kerülni, mert azokba aztán mindent belenyomnak. Viszont néha ellátogathatnál egy bioboltba, nagyon fincsi kajákat árulnak :). Ó, és tesco helyett irány a piac :))

Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!! :))

2012. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!