Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fagyasztott kenyér?

Fagyasztott kenyér?

Figyelt kérdés
Sokan írjátok hogy fagyasszátok a kenyeret. Amikor kiveszitek, menyi idő alatt olvad ki? Nem hideg, szivacsos?
2012. szept. 10. 22:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nem tudom, én még sohasem fagyasztottam (nem is fogom), de még soha nem is dobtam ki kenyeret. Mindig megettük az összeset. Nem kell nylonban tárolni és nem fog megpenészedni.
2012. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
mi minden héten kidobunk legalább 2 kiló kenyeret xD
2012. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
hát utolsó,erre aztán büszke lehetsz...
2012. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a fenébe lehet hetente 2 kg-ot kidobálni, amikor az üzletekben 1 kg-os kenyereket árulnak? Miért kell annyival többet vásárolni??

Ha pedig megveszitek, és azt látjátok, hogy nem fog időben elfogyni, akkor ne kidobd, hanem amíg teljesen tönkre nem megy, rakd olyan helyre, ahol a rászorulók megtalálják és emberi módon juthatnak hozzá = szépen becsomagolva nem a kukába, hanem a tetejére, vagy az oldalára akasztva. Tíz percig sem lesz ott!!!! Sajnos.

2012. szept. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Erről a kenyérfagyasztásról már én is hallottam, de nem szeretném kipróbálni.Én nem bánom, ha megszárad a kenyér, ilyenkor ledarálom és kenyérmorzsa lesz belőle, arra is sokszor szükség van.
2012. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Helloka. Én is fagyasztom a kenyeret. Egyszerűen már második, harmadik nap nem bírom a kenyér szikkadt ízét, így meg friss marad. És tényleg az utolsó szeletig felhasználom, nem dobálok ki semmit.

Mikróban szoktam melegíteni, külön szeretem, hogy így melegen eszem meg.

2012. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%

Én Angliában ettem fagyasztott kenyeret, a szállásadóm fagyasztotta. Borzalmas volt, ha rágondolok, hányingerem lesz. A "szagát" is érzem az orromban, semmihez nem tudom hasonlítani.

Mi inkább 2 naponta sütünk friss kenyeret otthon. (Dagasztás nélküli, hamar megvan.)

Vagy ha nincs kedvünk, akkor fél kilósakat veszünk. Az pont elfogy, mielőtt tönkremenne.

2012. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi is fagyasztottuk, helyhiány miatt, jobban fértünk, bár nekem sosem volt gond párnapos kenyér sem, meg sokáig jó volt. Ált. fél kg szoktunk, előtte felszeleteltük s úgy tettük el, annyit melegítettünk mikroba meg amennyi kellett. Nem volt rossz íze, állaga.

Hidegnek hideg mivel a fagyasztóban volt. Bár ez logikus.

Ha nem vagy biztos, h mennyi ideig legyen a mikroba akk ránézel, megtapintod, de nem kell sokáig. Ki lehet tapasztalni.

2012. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Látom nagyon megoszlanak a válaszok. Egy szeletet beteszek, kipróbálom. Gondolom lehet a zsömlét, kiflit is fagyasztani.

2012. szept. 11. 12:14
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi már nagyon régóta fagyasztjuk a kenyeret, zsemlét, kiflit és kiolvadás után tényleg olyan, mintha friss lenne.

Habár némelyik zsömi és kifli nem jó fagyasztva, ezt szerintem ki kell tapasztalni. Van olyan, aminek egy az egyben lejön a héja felengedés után... :/

2012. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!