Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoktál küzdeni a saját...

Szoktál küzdeni a saját korlátaid ellen?

Figyelt kérdés
Például újból és újból felülvizsgálod a viszonyodat azokhoz az ételekhez, amiket soha nem ettél meg, hátha ezentúl már ízleni fog? Vagy amire kimondtad egyszer, hogy rossz, az már úgy is marad örökre?

2012. aug. 25. 19:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs "rossz" étel csak nem megfelelően elkészített.Én világéletemben mindenevő voltam nem finnyáskodtam.Ha jól volt elkészítve akkor sokat ha kevésbé ízletes akkor csak amennyire éhes voltam.Csak egy két ételre emlékszem amit inkább elkerülnék az egyik a túrós csusza ami azt hiszem avas túróból készült az nagyon kesernyés volt meg a kocsonya,csirkeláb.Ezeket is megeszem inkább az étel ízharmóniája ami számít.Szerintem minden háznál mások az ízek.De sajnos sok olcsó bolti alapanyagnak van kifejezett mellékíze vagy íztelensége.Ez sokszor megérződik az étel ízén.Ez zavar már egy jó ideje.
2012. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Tényleg, kérdeznék valamit, ha szabad, de most a finnyásoktól: olyankor mit csináltok, ha valami fontos vendégségbe mentek és olyan kaja van, amit nem szerettek? Tányér eltól és durci, vagy mit? Mert azt nem mindig lehet elsütni, hogy ááá, éppen most rontottam el a gyomrom...
2012. aug. 25. 23:02
 23/29 anonim ***** válasza:

12. vagyok

Hát én nem vagyok finnyás, de azért válaszolok, mert van egy-két étel, amit képtelen vagyok megenni, pl. körömpörkölt, ráadásul évente 1-2x vagyok olyan helyen vendégségben, ahol mindig ez fő a bográcsban, amikor megyünk. Nem durcáskodom, egyszerűen csak főtt krumplit eszek egy nagyon minimális szafttal, hogy ne legyen száraz, plusz eszek hozzá kenyeret és ennyi. Amúgy vendégségben szinte bármit megeszek, kivéve azt, amitől szó szerint rosszul leszek, a körömpörkölt ilyen. Inkább kilógok a sorból azzal, hogy csak köretet eszek, minthogy öklendezve álljak fel az asztaltól és rohanjak be a wc-be, szerintem az előbbi a kulturáltabb. Mondjuk szerencsére csak 1-2 étel váltja ki belőlem ezt a reakciót.

2012. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
19es vagyok. általában amikor vendégségbe megyek ebéd után szoktam inkább menni, de amúgy meg magamnak szedem az ételt amit nem utálok, nem szerettem soha életemben amikor szedtek nekem ételt.
2012. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A körömpörkölt esettel nagyon egyet tudok érteni, magam is így tettem volna. Nekem a körömpörkölt olyan konyhai hulladék.

Meg az is jó, ha te szedsz magadnak, igen. Persze van, ahol megsértődnek, ha nem eszel meg valamit vagy nem eszel mindenből.

2012. aug. 26. 00:45
 26/29 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ide csupa normális ember írt! Köszönöm és jó éjszakát!
2012. aug. 26. 01:05
 27/29 anonim ***** válasza:

hát a vendségség téma,kicsit most rosszul lettem felidézni ezt a storyt..

Világéletembe szörnyűlködtem a menzás kajától,sokszor rám erőltették azt az undorító módon elkészített ételeket.

Aztán barátnőméknél voltam és ők menzás kaját szoktak hazavinni valami ovódából,és nem hagytak békén hogy én is egyek. Hiába tiltakoztak,akkor is kellett ennem. És szörnyű volt az a leves,levesbetétként valami golyók voltak benne,fogalmam sincs milyen leves volt de rettentő rossz ízű és minden nyelésnél öklendeztem,de hát nem hagyhattam ott mivel elég szegény család..Hál isten másodikat meg tudtam úszni,de 1! hétig hasmenésem volt,este hánytam és most is kavarog a gyomrom ha rágondolok arra az undorító levesre. És ez nem finnyásság kérdése,tényleg szörnyen rossz volt :(

Nem is szeretek vendégségben enni pont ezek miatt. Amúgy ha megyek én kerek perec kijelentem ha valamit nem szeretek,és nyugodtan könyveljenek el finnyásnak. De hál isten erre nem volt még példa soha hogy rosszallóan néztek volna.

2012. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú hát én rengeteg ételt megszerettem az elmúlt 1-2 évben :) Csirkefar,tökfőzelék,főtt pasztinák,zeller,karalábé,főtt disznóhús,főtt marhahús,zabkása,halászlé (régen azt mondtam kizárt hogy én megegyem,mikor rá került a sor akkor meg kóstolás után úgy toltam befele hogy csak na :D),tepertő,töltött paprika,töltött káposzta (ezekből régen mindig csak a tölteléket ettem ki :D),töltike (ez olyan mint a töltött káposzta csak káposzta helyett sóskába van csavarva és nagyon érdekes íze van),aludttej,stb. :D Anyum csak csodálkozik hogy amit régen utáltam,azt most imádom. Pedig régen se voltam nagyon válogatós de most hogy elkezdtem belejönni a főzésbe,kifejezetten megszerettem azt a néhány jellegzetes ízt amit régen elutasítottam :D

18/L

2012. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ez a 28-as igazi sikerstory volt, gratulálok! )))
2012. aug. 30. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!