Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 6000 Ft-om ételre magamnak,...

6000 Ft-om ételre magamnak, október 10-ig. Mit főzzek/vegyek, hogy kijöjjek belőle?

Figyelt kérdés
egyetemista vagyok a Nyugat-magyarországi egyetemen. sajnos nincs lehetőségem semmelyik barátomtól, rokonomtól kérni pénzt, otthonról főleg nem, inkább ők kérnek tőlem. kegyetlen egy világ ez. Dolgozni fogok megpróbálni, ha kapok diákmunkát, de ebben a hónapban már nem tudok dolgozni menni, így szeptemberre nem kapnám meg a fizetésem.
2012. aug. 25. 10:24
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
bocsánat, rosszul fogalmaztam a kérdést: *6000 Ft-om van...
2012. aug. 25. 10:25
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Addig még másfél hónap, október 10-ig. Szinte kizárt, a mai árak mellett 40-45 napig 6000-ből átlagnap napi 133 Ft. Nézz szét, mit tudsz belőle napi 3x-i étkezést kihozni. Én meg sem próbálom, nekem nem menne.
2012. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
mármint hogy október 10-ig van 6000ft-od, vagy pedig szeptemberben is 6000 meg októberben is? ha mostantól októberig van annyid, akkor koplalhatsz rendesen. fűzni nem hinném hogy tudnál, max kopasz tésztát. vagy veszel kenyeret 1 kiló egy hétig kitart ha megszikkad abból vasárnapi ebéd lehet egy darástészta, egy kis olcsó lekvárral...
2012. aug. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el gyorsan keresni valami kiegészítő melót, újság kihordás, vagy áru-terítés, vagy azt vállalod fel, hogy kiállsz a piacra valaki helyett árulni, vagy akármit, de ebből nem fogsz tudni kijönni.
2012. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sztem esélytelen... Ha csak vajas kenyéren élsz a legolcsóbb kenyérből és vajból, akkor sem elég... Ha valaki másképp gondolja, annak az ötleteit én is szívesen fogadom...

Most azért jár az agyam, olcsó tészta pár napig, de akkor az még üres, tejbedara, de a tej is túl sokba kerül ehhez, hagymás krumpli pár napra, kukoricadara, azt csak vízben kell főzni és ízesíteni, de akárhogy agyalok, ennyiből nem hiszem, hogy ki fogsz jönni...

2012. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan pékséget, ahol a nap végén ingyen odaadják neked a maradék árut. A legtöbb helyen féláron adják, de esetleg, ha rákérdezel, és elmeséled ezt a dolgot, talán juttatnak neked minden nap pár zsemlét, vagy egyebet.

A piacokon szintén nap végén nagyon keményen lehet alkudni, de nagyon olcsón is lehet vásárolni. főleg a trottyos zöldségek mennek potom áron, de ha aznap készítesz mondjuk paradicsomból valami tésztafeltétet, vagy lecsót, akkor jó lehet az ára az egy napi ételnek.

2012. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :) az első válaszolónak: szóval összesen van október 10-ig hatezrem enni. Az össz pénzemből levontam az albérletet és a gyógyszerem árát. igen, az utolsó válaszolónak is köszönöm, mi otthon is ezt tesszük, én is megkérdezem majd a pékségeket. Meg arra gondoltam, hogy addig se betegedjek meg, veszek pl vöröskáposztát, az 100 ft, azt nyersen, meg egy csomag répa a pennyben is 130 ft, és sok van benne. Dolgozni... egész nyáron azon törtem magam, hogy kapjak munkát, de nincs, nem adnak :( Azért remélem az iskolám városában sikerrel járok. Bocsi, ez már nem tartozik a kérdésemhez, csak gondolkodok közben :)
2012. aug. 25. 12:01
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi időre ez a pénz még kenyérre sem lesz elég. Most eszembe jutott még valami: esetleg ott a környéketeken nincsenek olyan földek, ahová szüretelni vagy hasonló mezőgazdasági munkára keresnek időnként embert? Az azonnal szokott fizetni..... Vagy piacra zöldségeshez árulni vagy pakolni..... Valamit próbálj találni, szórólapozás, étteremben mosogatás, esetleg gyerek-felügyelet, kutyasétáltatás, vagy takarítás maszekban, ami azonnal fizet, mert ez nem fog menni.....
2012. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

fuu hát nem fogsz tudni így kijönni

1000ft-ből vegyél pár cs tésztát és 1-2kg lisztet, meg pár doboz májkrémkonzerv

vegyél kb 10kilo krumplit szintén 1000ft

héjában főtt krumpli, krumplileves, tarhonyáskrumpli, krumplistészta főzővizéből köménymagos leves

2doboz tartós tej, 1kg cukor, 1 l olaj, 2kilo hagyma megint 1000ft

1nagy üveg lekvár, legolcsóbb margarin és tömlős sajtok ezekből is vegyél 1000ft-ért

kacsa v csirkefarhát 200ft ebből csontleves kis tarhonyával v tésztával, és leszedegeted a húst róla ha van rajta valami

marad kb 2000ft-od azt egyelőre hagyd meg ja meg vegyél pár csomag élesztőt legalább kenyeret tudsz sütni hozzá vaj v zsír

2012. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
100%
Szia. Én Sopronba lakom, és ha minden igaz akkor itt van ez az egyetem, közbe tudok segíteni, ha gondolod. Esetleg néha tudok adni kaját. Bocsi az offért.
2012. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!